Seolog Foother Logo

Wikipedia Backlink

Yaşamı artık dönülmez bir şekilde değiştiren internetin ilk yıllarından bu yana güvenilir bir kaynak var: Wikipedia Backlink… Sistem, 2000’li yılların öncesinde ciltler dolusu ansiklopedik bilgileri tek bir kaynaktan toplama amacıyla oluşturuldu. Bugüne gelindiğinde milyarlarca bilginin bulunabildiği en sık başvurulan kaynak oldu. Elbette bunda, tek bir kaynağa güvenmeden açık kaynakla bilgileri şekillendirmesinin büyük payı var. Böylelikle bilgiler daha güncel ve daha kesin olabiliyor. Haliyle internet dünyasının en güvenilir sitelerinden biri. Eğer bir web sayfanız varsa ve Wikipedia’dan backlink alabildiyseniz bu büyük bir kazanımdır. Bu sayede, herkesin güvenli bir kaynak olarak gördüğü site, sitenizin de otoritesinin yükselmesine katkı koyuyor.

arama motorları, eğer aranan bir bilgi Wikipedia’da mevcutsa önceliği ona veriyor. Hatta arama sonuç sayfasında doğrudan spinnet denilen şekilde gösteriyor. Yani aradığınız bilgiyi kısaca öğreniyor, detayını isterseniz üzerine tıklıyorsunuz. Arama motorlarının bu Wikipedia ilgisi, backlinklerde de çok etkili oluyor. Eğer herhangi bir içeriğiniz ile Wikipedia’dan backlink alabilirseniz, bu arama motorlarına da önemli bir katkı sağlayacaktır. Hatta Wikipedia’dan gelen nofollow bağlantıların bile çok değerli olduğunu söyleyenler var.
Elbette bu denli büyük bir camiadan geri bağlantı alabilme kolay değil. Wikipedia, açık kaynaklı bir sistem olduğundan bir maddeyi düzenleyebiliyorsunuz. Fakat girilen her bilgi yine gönüllü uzmanlar tarafından incelendiğinden bağlantı yararsız görülürse kaldırılıyor. Dolayısıyla üreteceğiniz içeriğin özgün ve doğru kaynaklara dayanması Wikipedia’dan backlink almanıza yardımcı olabiliyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir