SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Wikipedia Backlink

Wikipedia Backlink

Wikipedia Backlink Nedir?

Yaşamı artık dönülmez bir şekilde değiştiren internetin ilk yıllarından bu yana güvenilir bir kaynak var: Wikipedia Backlink… Sistem, 2000’li yılların öncesinde ciltler dolusu ansiklopedik bilgileri tek bir kaynaktan toplama amacıyla oluşturuldu. Bugüne gelindiğinde milyarlarca bilginin bulunabildiği en sık başvurulan kaynak oldu. Elbette bunda, tek bir kaynağa güvenmeden açık kaynakla bilgileri şekillendirmesinin büyük payı var. Böylelikle bilgiler daha güncel ve daha kesin olabiliyor. Haliyle internet dünyasının en güvenilir sitelerinden biri. Eğer bir web sayfanız varsa ve Wikipedia’dan backlink alabildiyseniz bu büyük bir kazanımdır. Bu sayede, herkesin güvenli bir kaynak olarak gördüğü site, sitenizin de otoritesinin yükselmesine katkı koyuyor.

Wikipedia Backlink Neden Önemlidir?

Arama motorları, eğer aranan bir bilgi Wikipedia’da mevcutsa önceliği ona veriyor. Hatta arama sonuç sayfasında doğrudan spinnet denilen şekilde gösteriyor. Yani aradığınız bilgiyi kısaca öğreniyor, detayını isterseniz üzerine tıklıyorsunuz. Arama motorlarının bu Wikipedia ilgisi, backlinklerde de çok etkili oluyor. Eğer herhangi bir içeriğiniz ile Wikipedia’dan backlink alabilirseniz, bu arama motorlarına da önemli bir katkı sağlayacaktır. Hatta Wikipedia’dan gelen nofollow bağlantıların bile çok değerli olduğunu söyleyenler var.
Elbette bu denli büyük bir camiadan geri bağlantı alabilme kolay değil. Wikipedia, açık kaynaklı bir sistem olduğundan bir maddeyi düzenleyebiliyorsunuz. Fakat girilen her bilgi yine gönüllü uzmanlar tarafından incelendiğinden bağlantı yararsız görülürse kaldırılıyor. Dolayısıyla üreteceğiniz içeriğin özgün ve doğru kaynaklara dayanması Wikipedia’dan backlink almanıza yardımcı olabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form