Seolog Foother Logo

Gelen Bağlantının Sayfadaki Konumu

arama motorları, bir sayfanın optimizasyonunun düzgün yapılıp yapılmadığını kolaylıkla anlayabiliyorlar. Botlar, pek çok fazla kriteri gözeterek kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bunun için de siteleri sürekli denetimlere tabi tutuyorlar. Bunların içinde Gelen Bağlantının Sayfadaki Konumu da önemli bir yer tutuyor. Arama motorları, özellikle geri bağlantılara önem veriyor. Çünkü bu bağlantıları referans gösterme, kefil olma gibi algılıyor. Fakat, bağlantının sayfanın nerede konumlandığına da dikkat ediyor.

Gelen Bağlantının Sayfadaki Konumu Neden Önemlidir?

Doğru optimizasyon çalışmasının yüzlerce kriteri var. Bunların tamamının doğru stratejilerle yürütülmesi ulaşılmak için sonuç için çok önemlidir. Arama motorlarının ne istediği ile ilgilenme, aslında kullanıcıların daha iyi deneyime ulaşmasını sağlamakla eşdeğerdir. Optimizasyon, siteyi bir standarda oturtuyor. Fakat her bölümün nakış gibi işlenmesi gerekiyor. Küçük bir mesele gibi görünüyor fakat Gelen Bağlantının Sayfadaki Konumu önem taşıyor.

Yönlendiren içeriğin kalitesinin önemi çok önemlidir. Kullanıcıyı o içerikten kendi bağlantınıza çekmek için kaliteli ve doyurucu bir içerik sunmalısınız. Bu bağlamda ilk 100 kelimesi içinde bağlantının oluşturulması etkiyi artırıyor. Böylece arama motoru, içeriğin bağlantıdan sonraki bölümündeki kaynağın sizin siteniz olduğunu varsayıyor. Bu da kullanıcıyı doğru içeriğe yönlendirme anlamını taşıyor. Böylelikle bağlantının sayfada başlarda yer almasıyla, -referans- niteliği ön plana çıkarılıyor. Yönlendiren bir içerik planlarken bu kurala dikkat etmeniz daha sağlıklı sonuç almanızı sağlıyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir