SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Link Gelen Sitenin Başlığı veya URL’si

Link Gelen Sitenin Başlığı veya URL’si

Arama motoru optimizasyon çalışmalarında şüphesiz backlink ayrı bir yer tutuyor. Sistemin sağlıklı olması ve çalışabilmesi için sihirli bir dokunuş gerekiyor. Geri bağlantılar bu anlamda çok büyük önem taşıyor. Fakat bazı backlinkler var ki paha biçilemez: Link gelen sitenin başlığı veya URL’si… Yani link gönderen sayfanın başlığında ya da URL içinde isminiz varsa işte bu backlink, paha biçilmeyenler kategorisine giriyor. Çünkü arama motorlarının geri bağlantılara bakışı ortada. Bu gelişme, sitenizi, bir anda önemli bir referans kaynağı haline dönüştürebiliyor. Bu da arama sonuçlarına olumlu yönde etki ediyor.

Link Gelen Sitenin Başlığı veya URL’si Neden Önemlidir?

Backlinkler, arama motorlarının referans kaynağı olarak gördüğü bağlantılardır. Yani, verilen o bağlantıyla kullanıcıya daha iyi deneyim sunulması varsayılıyor. Bu bağlamda verilen bağlantının konumu da büyük önem taşıyor. Herhangi bir içeriğin bir yerlerinden verilen bağlantılar önem taşıyor. Fakat başlıkta yer almak daha da önemli. Çünkü referans veren sitesinin sayfa başlığında ya da URL’sinin içinde markanız yer alıyorsa, etkisi direkt görülüyor.

Arama motorları, bu türde, alakalı bir siteden doğal yolla yapılan bir yönlendirmeyi çok önemsiyor. Botlar, bu türdeki bağlantıları daha dikkatli inceliyorlar. Bağlantının doğallığı, daha iyi bir deneyim sunma vaadi, yani kaliteli içerik önem taşıyor. Eğer link gelen sitenin başlığı veya URL’si içinde yer alıyorsanız o zaman mükafatınız da üst sıralarda çıkmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form