Seolog Foother Logo

Link Gelen Sitenin Başlığı veya URL’si

arama motoru optimizasyon çalışmalarında şüphesiz backlink ayrı bir yer tutuyor. Sistemin sağlıklı olması ve çalışabilmesi için sihirli bir dokunuş gerekiyor. Geri bağlantılar bu anlamda çok büyük önem taşıyor. Fakat bazı backlinkler var ki paha biçilemez: Link Gelen Sitenin Başlığı veya URL’si… Yani link gönderen sayfanın başlığında ya da URL içinde isminiz varsa işte bu backlink, paha biçilmeyenler kategorisine giriyor. Çünkü arama motorlarının geri bağlantılara bakışı ortada. Bu gelişme, sitenizi, bir anda önemli bir referans kaynağı haline dönüştürebiliyor. Bu da arama sonuçlarına olumlu yönde etki ediyor.

Backlinkler, arama motorlarının referans kaynağı olarak gördüğü bağlantılardır. Yani, verilen o bağlantıyla kullanıcıya daha iyi deneyim sunulması varsayılıyor. Bu bağlamda verilen bağlantının konumu da büyük önem taşıyor. Herhangi bir içeriğin bir yerlerinden verilen bağlantılar önem taşıyor. Fakat başlıkta yer almak daha da önemli. Çünkü referans veren sitesinin sayfa başlığında ya da URL’sinin içinde markanız yer alıyorsa, etkisi direkt görülüyor.

arama motorları, bu türde, alakalı bir siteden doğal yolla yapılan bir yönlendirmeyi çok önemsiyor. Botlar, bu türdeki bağlantıları daha dikkatli inceliyorlar. Bağlantının doğallığı, daha iyi bir deneyim sunma vaadi, yani kaliteli içerik önem taşıyor. Eğer Link Gelen Sitenin Başlığı veya URL’si içinde yer alıyorsanız o zaman mükafatınız da üst sıralarda çıkmaktır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir