SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Bağlantı Verme

Bağlantı Verme

Bağlantı Verme Nedir?

SEO çalışmalarının yüzlerce kriterlerinin en önemlilerinden biri de verilen bağlantılardır. Site içi ve dışı linklerle içeriği zenginleştirmek ve optimizasyona uygun hale getirmek mümkündür. Doğru yöntemler kullanarak bağlantı verme sayesinde arama sonuçlarında listeleme olasılığı artıyor. Çünkü arama motorları, sonuçları listelerken kullanıcı deneyimini önemsiyor. İçeriğiniz iç ve dış bağlantılarla ne kadar zenginse, bu da o denli başarılı olduğu anlamına geliyor.

İçeriği iki yönden bağlantılarla ilişkilendirme gerekiyor. Bunlar iç bağlantılar ve dış bağlantılar olarak ikiye ayrılıyor.

  • İç bağlantılar: Kullanıcıya kolaylık sağlayan en önemli yollardan biri iç bağlantılardır. Böylece içeriğin neler içerdiği, aranan soruya cevap verip vermediği anlaşılabilmektedir. İç linkler, içeriğin içinde kolay gezinmeyi sağlayan bu uygulama kullanıcı deneyimini artırıyor.
  • Dış bağlantılar: İçerikte kalite önemlidir. Dış kaynaklara bağlantı verme ile de içeriğin kalitesini artırmak mümkündür. Örneğin, mevzuat, kanun gibi konularda referans alınan kaynakların linkle belirtilmesi kaliteyi artırır.

Bağlantılarda NoFollow ve DoFollow Ayrımı Nedir?

Bağlantı aktarımlarında bu iki ifade de önem taşır. NoFollow seçeneğini, sayfanızın puanını link verdiğiniz kaynağa aktarmak istemediğinizde kullanmanız gerekir. Bu daha çok marka değeri yüksek sitelerin tercih ettiği yöntemdir. Fakat DoFollow ise sayfa puanını paylaşmayı ifade eder.

Bağlantı verme içerik trafiğine elbette olumlu yansır. Ancak yansımayacağı durumlar da mevcuttur. Çünkü her şeyin kararında olanı makbuldür. Dolayısıyla bağlantılar da dozajında ve içeriği gölgede bırakmayacak şekilde hazırlanmalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form