SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Dış Linklerin Sayısı

Dış Linklerin Sayısı

Dış Linklerin Sayısı Nedir?

SEO çalışmalarının en önemli enstrümanı içerikler kadar sitedeki link trafiği de önemlidir. Arama motoru optimizasyonunda dikkat edilmesi gereken konulardan birini dış linklerin sayısı oluşturur. Çünkü arama motorları, link trafiğini kontrol altında tutmaktadır. Bu da arama sonuçlarının listelenmesine etki etmektedir. Dış bağlantılar SEO’nun ayrılmayan parçasıdır. Bu nedenle yapılmalıdır ancak ne kadar yapıldığı önemlidir.

Dış Linklerin Sayısı Ne Olmalıdır?

İçerikten dış bağlantı vermek kaynağın teyidi açısından önemlidir. Bu teyit, arama motorları tarafından da dikkate alınır. Dışa bağlantı verilmiş bir sayfanın bu aktarımları bir sayaçla kayıt altında tutulur. Bir siteden giden bağlantılar SEO çalışmalarına olumlu yansır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, sitenin içeriğinin ne olduğudur. Örneğin Google, dış bağlantılarla çalışan bir sisteme sahiptir. Çünkü o bir arama sayfasıdır ve temeli dışa bağlantı aktarması oluşturur. Ancak bir şirketin web sayfasında çok fazla dış bağlantı sayısı fazla olmamalıdır. Bu nedenle eğer siteniz rehberlik hizmeti vermiyorsa dış bağlantıların sayısı önemlidir. Bu gibi durumlarda dış bağlantı olmalıdır, ancak dozajında kullanılmalıdır.

İyi Bir Kullanıcı Deneyimi İçin Kaliteli Dış Link

Bu dozajı belirlemek de yine SEO uzmanlığının konusudur. Dış bağlantılarla ilgili kesin kurallar bulunmuyor. İyi analiz, gözlem ve verilerin iyi değerlendirmesi kuralları belirliyor. Bu nedenle iyi uzmanlar deneme yanılma yöntemleri ve bilgilerini güncelleme sayesinde bir sonuca varıyor. Bu sonucu çalışmalarında uyguluyor.

Sonuç olarak; dış linklerin sayısı sitenin içeriğine göre değişkenlik gösteriyor. Tanıtım ve bilgi aktaran bir internet sayfasının, güvenilir kaynakları bağlantı ile işaretlemesi bekleniyor. Bu, içeriğin kalitesini artırıyor ve kullanıcının iyi bir deneyim yaşamasını sağlıyor. Site dışı bağlantıların sayısına dikkat edilmeyip bonkör davranıldığında ise sonuç kötü olabiliyor. Çünkü arama motorları, içeriğin kalitesi ve bağlantı verilen kaynakları da denetliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form