Seolog Foother Logo

Featured Snippet

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet)Google tarafından faydalı görünen içeriklerin en üstte yer almasıdır.

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Google tarafından kullanıcılar için sunulan bir kolaylık olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama sonuçlarında öne çıkan anlamına gelmektedir. Arama sonuçlarında, yapılan aramanın cevabının özetinin üst kısımda görünmesini sağlar. Bu cevap içerisinde sadece özet bilgi yer almamaktadır. Bunun yanında sayfaya ait başlık ve linkte yer almaktadır.

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Nasıl Yapılır? sorusu birçok site sahibinin merak ettiği konulardan biridir. Çünkü tüm web site sahipleri kendi sitelerinin en üstte görünmesini istemektedir. Bu nedenle bu konunun nasıl yapıldığını merak ederler.

Bu konuda verilecek en iyi cevap şudur. Mutlaka içeriklerin snippet için optimize edilmesi gerekmektedir. Bu optimizasyon için ise bazı yapılması gerekenler bulunmaktadır. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir.

Öncelikle ziyaretçilerin neler merak ettiğini bilmek gerekir. Çünkü hedef kitle belirlenmeli ve bu yönde iyileştirmeler yapılmalıdır. Bunların yanında sorulan sorulara en iyi cevabın verilmesi gerekmektedir. Sadece cevap vermiş olmak için ya da trafik almak için değil aynı zaman da her türlü konuya dair doyurucu bilgiler sunun.

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) neden önemlidir sorusu da en çok merak edilen sorular arasında yerini almaktadır. Çünkü siteniz tüm arama sonuçlarında en üstte yer alacaktır. Bunun yanında aramalarda üst sıralarda yer almak diğer kelimeler için de oldukça yararlı olacaktır. Diğer aramalar için de üst sırada görünmesini sağlayacaktır.

Tüm bunların yanında Google tarafından seçilen bir site olduğu için güvenirlilik oldukça fazla olacaktır. Bunun yanında güvenilir görülen sitelerde trafik çok daha hızlı artmaktadır. Yine bunların yanında üst sırada yer almak görünür olmayı sağlamaktadır. Her geçen gün önemi artan snippetler siteler ve yöneticileri için her geçen gün çok daha fazla önem arz etmektedir.Tüm bu koşullara uyulması halinde 0. sırada yer almak oldukça kolay hale gelecektir.

 

 

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir