Seolog Foother Logo

Schema (Şema)

Schema (Şema) Uygulaması Hakkında

Schema (Şema), Arama motorlarında SEO çalışmaları sürekli olarak güncelleniyor. Bu özelliklerin bir çoğu ise tam olarak bilinemiyor. Schema yapılandırılmış veri entegrasyonu ise son zamanların ön plana çıkan tekniklerinden bir tanesidir.

Schema yapılandırılmış veri entegrasyonu arama motorlarının siteleri daha iyi anlamasını sağlayan sistemlerden bir tanesidir. Schema bir tür mikro veriyle uygulanmaktadır. arama motorları botlarının sayfa taramalarına destek olur. Schema yapılandırılmış veri entegrasyonu son zamanların en sık kullanılan yöntemlerinden bir tanesidir.

Arama motorlarında üst basamaklarda yer bulabilmek için gerekli etiketleri kullanmalısınız. Schema veri entegrasyonu için gerek duyulan etiketleri ise schema.org adresinden kolayca bulabilirsiniz.

Yapılandırılmış veri entegrasyonundan yararlanan sayfaların, arama sonuçlarında ortalama olarak 4 sıra daha üste çıktığını SEOLOG olarak söyleyebiliriz.

Schema Nasıl Kullanılır?

Yapılandırılmış şema, sayfanızın arama motorlarında daha üst basamaklara çıkmasına yardımcı olur. Şemalarda neyi ön plana çıkardığınızdan emin olmalısınız.  Sürekli olarak makale yayımladığınız bir sayfanız bulunuyorsa ve ziyaretçiler okumuş oldukları makalelere puan veriyorsa bu konuyu ön planda tutabilirsiniz.

Mikrodata (Mikro Veri) nasıl kullanılmalıdır?

İnsanlar internet adresinizi ziyaret ettiği zaman yeni şeyler öğrenecektir. Arama motorları Schema mikro datasını kullanarak siteniz hakkında belirli fikirler edinir.

Schema'nın Avantajları Nelerdir?

  • Schema (Şema) sayesinde arama motorlarında üst basamaklara çıkabilirsiniz.
  • Zengin içerikler, arama motoru sonuç saylarında yoğun şekilde görünmenizi sağlar.
  • Schema kullanımıyla internet adresinizde kullanıcılarınızın kalma süresi uzarsa Google size artı puan verir.
  • Arama motorlarından internet adresinize kolay bir ulaşım sağlanır.

Google Sayfanızı Optimize Etmenize Yardımcı Olur

Schema (Şema) arama motorlarının önem verdiği konulardan bir tanesidir. Özgün içerikleri en iyi şekilde pazarlayabilmek için doğru teknikleri uygulamak gerekir. Bu teknikler bizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Google, Schema arama motorlarının gözünden sitenizin nasıl göründüğünü sizlere gösterir.

Schema Markup Yararları Nelerdir?

Google siteniz hakkında bilgi sahibi olmak için format etiketlerini kullanır. Bu etiketlere anahtar kelime, başlık etiketleri ve meta açıklamaları da dahildir. Yazılara ekstra içerik verebilmek için sayfalarımıza schema eklemesi yaparız. Böylece arama motorlarında daha isabetli kararlar verilebilir. Şema her yönüyle internet adreslerinin öne çıkmasını sağlar.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir