SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Özelleştirilmiş Sonuçlar

Özelleştirilmiş Sonuçlar

Özelleştirilmiş Sonuçlar Nedir?

Kişiye özel durumlara, internetin gelişimiyle daha kolay ulaşılıyor. Özellikle Google ve sosyal medya platformlarının tanıyabileceğiniz kişilerden, yakınınızdaki yakıt istasyonuna kadar ayrıcalıklı hizmeti söz konusu. Bunun nedeni, neredeyse herkesin sahip olmadığı görmediği asistanlar. Tarayıcılar ya da uygulamalar tüm bilgilerinizi, aramalarınızı hafızasında tutuyor. Böylelikle size özel bir asistan, profilinizi aklında tutuyor. Beğendiğiniz ya da ilgilendiğiniz sonuçları gösteriyor. Buna Google’ın özelleştirilmiş sonuçlar hizmeti de dahil. Sistem, daha önce yaptığınız aramayı aklında tutarak ilgi alanınıza uygun sonuçları gösteriyor. Böylelikle kullanıcı deneyimleri her geçen gün biraz daha yükseliyor.

Özelleştirilmiş Sonuçlar SEO İçin Neden Önemli?

Arama motoru optimizasyonu çalışması yapılırken Google robotlarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Platformun, her kullanıcıyı ele aldığını, gerektiğinde önceki aramalarına bakarak gerektiğine lokasyona bakarak sonuç gösterdiğini bilmeniz gerekiyor. Bu da anahtar kelime seçimi açısından önemlidir.
Sonuçların genel bir kitle tarafından bulunması önemlidir. Fakat özelleştirilmiş sonuçlar da doğrudan ulaşmak için gereklidir. Doğru yapılan bir çalışma ile gerçekten ilgili kullanıcıya ulaşmak mümkündür. Bunun için arama sonuçlarının kişisel hale getirilerek gösterileceği unutulmamalıdır. Burada, hedef kitle analizinden, anahtar kelime analizine kadar geniş bir yelpaze açılmalıdır. İçerik planlaması da bu sonuçlar göz önüne alınarak yapılmalıdır. Kullanıcıları daha iyi anlayan ve onlara çözüm üreten içerik üreticileri her zaman bir adım öndedir. Çünkü arama motorları önceliğe her zaman kullanıcılarını alırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form