Seolog Foother Logo

Özelleştirilmiş Sonuçlar

Özelleştirilmiş Sonuçlar Nedir?

Kişiye özel durumlara, internetin gelişimiyle daha kolay ulaşılıyor. Özellikle Google ve sosyal medya platformlarının tanıyabileceğiniz kişilerden, yakınınızdaki yakıt istasyonuna kadar ayrıcalıklı hizmeti söz konusu. Bunun nedeni, neredeyse herkesin sahip olmadığı görmediği asistanlar. Tarayıcılar ya da uygulamalar tüm bilgilerinizi, aramalarınızı hafızasında tutuyor. Böylelikle size özel bir asistan, profilinizi aklında tutuyor. Beğendiğiniz ya da ilgilendiğiniz sonuçları gösteriyor. Buna Google’ın özelleştirilmiş sonuçlar hizmeti de dahil. Sistem, daha önce yaptığınız aramayı aklında tutarak ilgi alanınıza uygun sonuçları gösteriyor. Böylelikle kullanıcı deneyimleri her geçen gün biraz daha yükseliyor.

Özelleştirilmiş Sonuçlar SEO İçin Neden Önemli?

arama motoru optimizasyonu çalışması yapılırken Google robotlarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Platformun, her kullanıcıyı ele aldığını, gerektiğinde önceki aramalarına bakarak gerektiğine lokasyona bakarak sonuç gösterdiğini bilmeniz gerekiyor. Bu da anahtar kelime seçimi açısından önemlidir.
Sonuçların genel bir kitle tarafından bulunması önemlidir. Fakat özelleştirilmiş sonuçlar da doğrudan ulaşmak için gereklidir. Doğru yapılan bir çalışma ile gerçekten ilgili kullanıcıya ulaşmak mümkündür. Bunun için arama sonuçlarının kişisel hale getirilerek gösterileceği unutulmamalıdır. Burada, hedef kitle analizinden, anahtar kelime analizine kadar geniş bir yelpaze açılmalıdır. İçerik planlaması da bu sonuçlar göz önüne alınarak yapılmalıdır. Kullanıcıları daha iyi anlayan ve onlara çözüm üreten içerik üreticileri her zaman bir adım öndedir. Çünkü arama motorları önceliğe her zaman kullanıcılarını alırlar.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir