SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Google Makale Yazmak

Google Makale Yazmak

Google arama motorunun istediği kriterlere göre oluşturulan ve internet üzerinde paylaşılan tüm yazılı içeriklere SEO uyumlu makale adı verilir.

Google Makale Yazarken Neye Dikkat Edilmeli?

Google arama motorunun istediği kriterlere göre oluşturulan ve internet üzerinde paylaşılan tüm yazılı içeriklere SEO uyumlu makale adı verilir.

SEO çalışmalarının altın anahtarı Google ile uyumlu içeriklerin oluşturulmasıdır. SEO Uyumlu Makale yazabilmeniz için detaylı bir anlatım sunuyoruz. Sizler için hazırladığımız bu içerikle aklınıza takılan tüm seo uyumlu makale sorularına yanıt bulabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

İçeriklerde giriş, gelişme ve sonuç ilişkisiyle yazılan yazılar her zaman başarılı olmuştur. Google arama motoru üzerinde üst sıralarda yer almak istiyorsanızistenilen kriterlere göre içerik hazırlamanız gerekir. İçerik paylaşmadan önce arama motorunda ilk sayfada bulunan tüm siteleri ve yazıları analiz etmeniz gerekir.

Arama motorları makalenin okuyuculara doğru bilgi vermesini talep eder. Bununla beraber sitenin güvenirliği ve domain otoritesi de çok önemlidir.

SEO Uyumlu Makalelerin Ortak Özellikleri Nelerdir?

Google’da yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkan internet adreslerinin büyük bölümünü SEO kurallarını başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Peki SEO uyumlu makalelerin ortak özellikleri nelerdir?

  • Doğru anahtar kelime kullanılmıştır.
  • Alt başlıklar ana başlıklarla uyumludur.
  • Doğru bilgi en iyi şekilde kullanıcılara sunulmuştur.
  • İçerikler özgün ve kalitelidir.
  • Yazım kurallarına uyulmuştur.
  • Makale içerisinde özel resimler ve videolar kullanılmıştır.

İçerik Temelleri

Özgünlük

Özgün içerik, arama motorlarının en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Google, yeni algoritma güncellemesi ile özgün içeriğe daha fazla önem vermeye başlamıştır. Benzersiz içerik sitenizin daha fazla ön plana çıkmasını sağlıyor. Kopya içerik ise site sahiplerinin zor anlar yaşamasına neden olabiliyor.

Okunabilirlik

Okunabilirlik makale yazılarında en önemli konulardan bir tanesidir. Öncelikle yazı içerisinde noktalama işaretlerine çok dikkat edilmesi gerekir. Noktalama işaretleri sayesinde, yazıda anlatılmak istenen kullanıcıya tam olarak aktarılır.

Hâkimiyet ve Yetkinlik

Makale hazırlayacak kişinin mutlaka konuya hakim olması gerekir. Makalelerin profesyonel şekilde hazırlanması site sahiplerinin bir adım öne çıkmasını sağlar.

Sıralı Düzenleme

Her okuyucu aradığı bilgi kısa sürede ulaşmak ister. Makale içerisinde Giriş – Gelişme  – Sonuç kısımlar mutlaka okuyucuyu sıkmadan hazırlanmalıdır. Bu uygulamaları yaparak SEO uyumlu makale yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form