Seolog Foother Logo

Google Makale Yazmak

Google arama motorunun istediği kriterlere göre oluşturulan ve internet üzerinde paylaşılan tüm yazılı içeriklere SEO uyumlu makale adı verilir.

Google Makale Yazarken Neye Dikkat Edilmeli?

Google arama motorunun istediği kriterlere göre oluşturulan ve internet üzerinde paylaşılan tüm yazılı içeriklere SEO uyumlu makale adı verilir.

SEO çalışmalarının altın anahtarı Google ile uyumlu içeriklerin oluşturulmasıdır. SEO Uyumlu Makale yazabilmeniz için detaylı bir anlatım sunuyoruz. Sizler için hazırladığımız bu içerikle aklınıza takılan tüm seo uyumlu makale sorularına yanıt bulabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

İçeriklerde giriş, gelişme ve sonuç ilişkisiyle yazılan yazılar her zaman başarılı olmuştur. Google arama motoru üzerinde üst sıralarda yer almak istiyorsanızistenilen kriterlere göre içerik hazırlamanız gerekir. İçerik paylaşmadan önce arama motorunda ilk sayfada bulunan tüm siteleri ve yazıları analiz etmeniz gerekir.

arama motorları makalenin okuyuculara doğru bilgi vermesini talep eder. Bununla beraber sitenin güvenirliği ve domain otoritesi de çok önemlidir.

SEO Uyumlu Makalelerin Ortak Özellikleri Nelerdir?

Google’da yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkan internet adreslerinin büyük bölümünü SEO kurallarını başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Peki SEO uyumlu makalelerin ortak özellikleri nelerdir?

  • Doğru anahtar kelime kullanılmıştır.
  • Alt başlıklar ana başlıklarla uyumludur.
  • Doğru bilgi en iyi şekilde kullanıcılara sunulmuştur.
  • İçerikler özgün ve kalitelidir.
  • Yazım kurallarına uyulmuştur.
  • Makale içerisinde özel resimler ve videolar kullanılmıştır.

İçerik Temelleri

Özgünlük

özgün içerik, arama motorlarının en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Google, yeni algoritma güncellemesi ile özgün içeriğe daha fazla önem vermeye başlamıştır. Benzersiz içerik sitenizin daha fazla ön plana çıkmasını sağlıyor. Kopya içerik ise site sahiplerinin zor anlar yaşamasına neden olabiliyor.

Okunabilirlik

Okunabilirlik makale yazılarında en önemli konulardan bir tanesidir. Öncelikle yazı içerisinde noktalama işaretlerine çok dikkat edilmesi gerekir. Noktalama işaretleri sayesinde, yazıda anlatılmak istenen kullanıcıya tam olarak aktarılır.

Hâkimiyet ve Yetkinlik

Makale hazırlayacak kişinin mutlaka konuya hakim olması gerekir. Makalelerin profesyonel şekilde hazırlanması site sahiplerinin bir adım öne çıkmasını sağlar.

Sıralı Düzenleme

Her okuyucu aradığı bilgi kısa sürede ulaşmak ister. Makale içerisinde Giriş – Gelişme  – Sonuç kısımlar mutlaka okuyucuyu sıkmadan hazırlanmalıdır. Bu uygulamaları yaparak SEO uyumlu makale yazabilirsiniz.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir