Seolog Foother Logo

Dijital Pazarlama İçin Geç Kalmayın

Dijital Pazarlama İçin Geç Kalmayın, Dijital Pazarlamanın Önemi

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesine paralel olarak internet hizmetinin yaygınlaşmasıyla birlikte iletişim kavramı hayatımızda bambaşka bir boyuta ulaştı. Bu boyut bir ekran ve kullanan insan ile sınırlı kalarak geleneksel iletişim kanallarında yer alan aracıları hayatımızdan çıkarmış oldu.

Günümüz dünyasında internet ve akıllı cihazlar hayatımızın olmazsa olmaz parçası haline geldi. Bunun en büyük sebebi gündelik yaşamı daha pratik hale getirmesi.

Zamanımızı daha verimli kullanmamızı sağlayan bu durum, hayatımıza yön verebilecek olan otoriteler tarafından da desteklenerek toplumun yaş fark etmeden neredeyse tüm kesimi için artık zorunlu hale geldi.

Çok değil 20 yıl önce devlet kurumlarında birkaç günümüzü alabilecek işleri bugün teknoloji sayesinde birkaç saniyede halledebiliyoruz. Vergimizi ödeyebiliyor, doktor randevumuzu oluşturabiliyor, vize alabiliyoruz.

Devlet kurumlarının yanı sıra iş dünyası ve özel sektörün internet ve akıllı cihazların yaygınlaşmasında belki de daha büyük bir rolü var. İletişim: konusunda hata yapma payımızı asgariye indiren programlar ve uygulamalar sayesinde iş yapma konusunda en büyük dinamiklerimizi, kullandığımız internet ve cihazlara borçluyuz.

İş dünyası bu durumu ile tüm Dünya’da cihazların ve internet hizmetinin gelişmesinde itici bir güç olmaya devam ediyor.

Özel sektör ürettiği ürünü veya hizmeti satma konusunda en büyük devrimlerinden birini günümüzde yaşıyor.

Tüketiciye direkt ve en hızlı ulaşma yolu artık dijital platformlar. Bu durum geleneksel pazarlama yöntemlerini hızla geride bırakarak üreticileri veya hizmet sağlayanları zorunlu olarak dijital pazarlama ile tanıştırdı.

Üreticiler veya hizmet sağlayanlar için dijital pazarlama artık tercih edilen bir yöntem olmaktan çok il başvurulacak yöntem haline geldi.

Günümüzde üreticiler veya hizmet sağlayanlar satış yapmak istediklerinde tüketiciye ve hedef kitlelerine en hızlı biçimde dijital pazarlama ile ulaşabiliyorlar.

Dijital Pazarlamanın en büyük avantajlarından biri tüketici ile aracısız bir iletişim kurulmasına olanak sağlamasıdır.

Artık hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar veya evlerde, iş yerlerinde bulunan kişisel bilgisayarlar sayesinde zaman ve mekandan bağımsız olarak hizmetinizi ve ürününüzü tüketiciye ulaştırabilirsiniz.

Hayatımızın her alanında kullanmak durumunda kaldığımız internet sayesinde hedef tüketici dijital pazarlama sayesinde günlük hayatının herhangi bir anında arzuladığı ürüne veya hizmete ulaşabilir.

Otobüste seyahat ederken, kafede bir arkadaşını beklerken, evinde ayaklarını uzatmış dinlenirken, ofiste çalışmaya kısa bir ara verdiğinde alışveriş yapabilir, uçak bileti rezervasyonunu oluşturabilir.

2020 yılında tüm Dünya’nın deneyimlediği pandemi nedeniyle internet kullanan kişi sayısında şüphesiz bir artış olduğunu gözlemleyebiliriz.

Fiziki olarak insanların bir arada bulunmasının mümkün olmadığı günlerde sanal dünyanın imkanlarını daha fazla keşfetmeye başladık. Bu durum elbette dijital pazarlamanın da gücünü hem bir kez daha kanıtladı hem de dijital pazarlamanın yaygınlaşması hızlandırdı.

Pandemi ile birlikte kurumsal firmaların yanı sıra küçük ölçekli işletmelerin de dijital pazarlamanın gücünden hızla yarar sağlamaya çalıştığını söyleyebiliriz.

Artık küçük ve büyük fark etmeksizin tüm üreticiler ve hizmet sağlayanlar için dijital pazarlama ayakta kalabilmenin tek yolu olarak görünüyor.

Hızla gelişmeye devam eden dijital pazarlama pek çok yöntemiyle birlikte pazarlamak isteyenlerle tüketicinin en gözde köprüsü haline geldi.

Gerek yöntemleriyle, gerek kendi içinde yeniliğe ve yaratıcılığa açık yapısıyla tüketiciye ulaşmada çok tercih edilen yöntem olmaya devam edecektir.

 

Görüşmek dileğiyle…

www.sektorumdergisi.com/dijital-pazarlama-icin-gec-kalmayin/

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir