SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Kaynak Göstermek

Kaynak Göstermek

Kaynak Göstermek Nedir?

Akademik çalışmaların en önemli kurallarından birinin kaynak göstermek olduğu söylenebilir. Bilgiyi aktarırken kimden geldiği, güvenilir olup olmadığı önemlidir. Kaynağın önemi, internetin yaygınlaşmasıyla daha da önem kazandı. Çünkü bilgi, internette o kadar hızlı yayıldı ki insanlar bilginin dejenere olup olmadığını anlayabilmek için kaynağını sorguladı. Kaynağın sorgulanması elbette önemli bir kişisel gelişmişliktir. Konunun bu denli önemli olduğu bir ortamda içeriklerde de kaynağın gösterilmesi hayati bir detaydır. Çünkü hem kullanıcı hem de arama motorları aktarılan bilginin kaynağını doğrudan kontrol etme imkanına sahiptir.

Her Bilgide Kaynak Göstermek Gerekir Mi?

Kaynak göstermek SEO çalışmaları açısından önemlidir. Çünkü dış bağlantılar bu çalışmaların önemli bir bölümünü kapsıyor. ­Ancak dış bağlantı kuralını yerine getirmek için de her içeriğe dış bağlantılı kaynak yönlendirmesi de doğru değildir. Kanun ya da mevzuatların bahsedildiği içeriklere dış kaynak bağlantısı gerekebiliyor. Ancak kaynağın birkaç cümle ile açıklanabileceği durumlarda da iç bağlantılar kullanılabiliyor.

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının yol haritasını içerikler belirliyor. İçerik kolay anlaşılabilmelidir aynı zamanda güvenilir de olmalıdır. Bu nedenle içerikte gerektiği yerlerde kaynağı belirtmek gerekiyor. Kaynağı hedef gösterdiğiniz noktanın içeriği onaylaması site güvenilirliğini de artırır. Bu nedenle, yayıncılıkta sıklıkla kullanılan ve ihtiyaç duyulan kaynak göstermek SEO çalışmalarında da önemlidir. Doğru ve güvenilir içerikler için güvenilir kaynakların kullanılması ve gerektiğinde bağlantı verilmesi internet sayfanıza artı puan demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form