SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Güncellenen İçeriğin Boyutu

Güncellenen İçeriğin Boyutu

Güncellenen İçeriğin Boyutu Nedir?

Arama motorları, bir içeriğin bütün bilgilerini elinde tutar. Bu sayede yapılan herhangi bir değişikliği izleyebilir. SEO çalışmalarının en önemli enstrümanı içeriktir. İçeriğin zengin, kaliteli ve doyurucu olması elzemdir. Özellikle metin içeriklerin karakter ve kelime sayıları önemli kriterlerdir. Ancak önemli olan başka bir kriter de güncellenen içeriğin boyutu olarak gösterilebilir. Çünkü arama motorları, her kelimesini ezbere bildiği içeriğin boyutunu da hafızasında tutar. Bu, içerik güncellemelerinde dikkat edilen kriterlerden bir tanesidir.

Güncelliğin arama kriterlerinde çok önemli olduğu bir gerçektir. Bu kuralı yerine getirmek istemeyen bazı üşengeç SEO’cular sadece tarihi değiştirmekle yetinirler. Bu hareket arama motoruna yönelik bir manipülasyondur. Hiçbir değişiklik yapılmadan sadece tarihi değiştirilen bir içerik, boyut olarak da aynı kalacaktır. Bu da arama motorlarının usta robotlarının gözünden asla kaçmaz.

Güncellenen İçeriğin Boyutu Neden Önemlidir?

İyi bir SEO için, içeriğin güncellenmesi en önemli konulardan biridir. Eğer içerikte eksiklikler tespit edilmişse güncelleme kaçınılmazdır. Çünkü amaç daha iyi hale getirmektir. Ancak sırf kandırmaya yönelik hareketleri arama motorları sevmezler. İçerikte yapılan değişiklikler doğrudan boyutuna da etki eder. Dolayısıyla indeksleme sırasında bu önemlidir. Bu şekilde arama motoru içerikteki değişikliği algılayabilmektedir. Güncellenen içeriğin boyutu değişmemişse bu manipülasyon olarak algılanacaktır. Bu nedenle iyi bir SEO çalışmasında içerikler boyutlarına göre de değerlendirilmelidir. Çünkü sağlıklı sonuca ulaşmada küçük gibi görünen önemli adımlardan biridir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form