Seolog Foother Logo

Aynı IP Bloğundan Gelen Backlinkler

Aynı IP Bloğundan Gelen Backlinkler Nedir?

İnternet protokolü yani IP adresleri, web dünyasının karmaşık yolculuğunu çözmenin en kolay yoludur. Hem kullanıcıların hem sunucuların nerede bulunduğu, nasıl internete bağlandıkları bu sayede tespit edilebiliyor. Bu ayrıcalıklı numaralara, Google gibi arama motorları da büyük önem veriyor. Bu sihirli rakamlar ayrıca analitik sonuçların analizinde de son derece önem taşıyor. Aynı IP Bloğundan Gelen BacklinklerYani arama motorları, aynı IP’den çok sayıda geri bağlantı geliyorsa özellikle dikkat kesiliyor.

Aynı IP Bloğundan Gelen Backlinkler Zararlı Mı?

Arama motorlarının en hassas olduğu konuların başında geri bağlantılar geliyor. Bu nedenle backlink ve IP ilişkisine çok önem veriyorlar. Geri bağlantıları bir referans gibi algılayan arama motorları, Aynı IP Bloğundan Gelen Backlinkler konusunda öncelikle “neden?” sorusunu soruyor. Aynı IP’deki bir sayfa, diğer bir sayfaya neden bu kadar çok bağlantı gönderiyor? Elbette bu sorunun cevabında manipülatif girişimler olduğunu keşfetmesi çok uzun sürmüyor. Haliyle bu bağlantılar, sitenize yarardan çok zarar getiriyor. Hatta zararın boyutu o kadar büyüyor ki sitenizin dizinden çıkarılmasına bile neden olabiliyor.

Bu nedenle arama motorlarının “doğal olsun” diye çabaladığı bir konuda bu prensibi çiğnemeyin. Backlinklerde bu konuya özellikle dikkat edin.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir