SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Video İçerikler

Video İçerikler

Video İçerikler Nedir?

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde bilginin en güzel aktarılma yöntemlerinden biri videolar oldu. Görüntüleme teknolojileri, internetin bant genişliği videonun her yerden kolaylıkla ulaşılmasını sağladı. Elbette videonun kolay ulaşılabilmesinde neredeyse internetle yaşıt olan Youtube’un etkisi de yadsınamaz. Üstelik bu girişim, dünyadaki herkesin kişisel televizyonuna sahip olmasını sağladı. Kurallara uyan herkes dünyanın her yerinden ulaşılabilen kanallara sahip oldu. Herkes kolaylıkla video içerikler üretebildi. Bu da internet tarihinde yeni bir dönem oldu.

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapılırken de video ayrı düşünülemez. Çünkü, özellikle arama motorlarının temel prensibi kolaylık üzerine kuruludur. Bir içerik; en fazla bilgiyi en kolay anlaşılabilen şekilde aktarıyorsa iyi içeriktir. Bu mantıktan yola çıkarak videolu içerikler SEO çalışmalarında önemli bir yer tutuyor. Arama motorlarında üst sıralara tırmanmanın yolunun içerikten geçtiği bir gerçektir. İçeriğin de kaliteli, temiz olması ve anlaşılabilmesi en iyi özelliktir. Bir içeriği üretirken videodan destek almak SEO çalışmalarına olumlu etkiler eder.

Kaliteli Video İçerikler Nasıl Üretilir?

SEO çalışmalarında kullanılan içeriklerin video ile desteklenmesi arama motorlarının sevdiği bir çalışmadır. Ancak videonun birçok kriteri taşıması önemlidir. Video içerikler yazılı içeriklerden farklı olarak daha fazla teknik donanım gerektiriyor. Çekim açılarının düzgünlüğü, sesin anlaşılması önemli kriterlerdir. Bu nedenle her eklenen video içeriği desteklemeye yetmez. Dolayısıyla video üretiminin uzmanlarca yapılması daha sağlıklıdır. Konuya uygun çekimler ve düzenlemeler videonun izlenme olasılığını artırır.

Video İçerikler Nasıl Seçilir?

Üretilen videolar için kanal açılmalıdır. Kanalda, işletme için üretilen video içerikler yayınlanmalıdır. Hazırlanan içeriklerde Youtube kanalından alınan bağlantılarla video kullanmak önemlidir. Bu işlem hem kullanıcı deneyimlerini artırır hem de SEO çalışmalarına olumlu etki eder.

Video işlemleri ile uğraşmak istemeyenler ise yine Youtube’dan güvenilir kaynakların videoları ile içeriklerini zenginleştirebilirler. Elbette burada da videonun kanalı ve içeriğin seçimi önemlidir. Sadece içerik zenginleştirmek için rakiplerin ürettiği ya da konuyla alakasız videolara yer verilmemelidir. Video içerikle birçok kullanıcının konuyu daha iyi anlamasını sağlıyor. Bu nedenle SEO çalışmalarında önemli bir yer tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form