Seolog Foother Logo

Video İçerikler

Video İçerikler Nedir?

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde bilginin en güzel aktarılma yöntemlerinden biri videolar oldu. Görüntüleme teknolojileri, internetin bant genişliği videonun her yerden kolaylıkla ulaşılmasını sağladı. Elbette videonun kolay ulaşılabilmesinde neredeyse internetle yaşıt olan Youtube’un etkisi de yadsınamaz. Üstelik bu girişim, dünyadaki herkesin kişisel televizyonuna sahip olmasını sağladı. Kurallara uyan herkes dünyanın her yerinden ulaşılabilen kanallara sahip oldu. Herkes kolaylıkla video içerikler üretebildi. Bu da internet tarihinde yeni bir dönem oldu.

arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapılırken de video ayrı düşünülemez. Çünkü, özellikle arama motorlarının temel prensibi kolaylık üzerine kuruludur. Bir içerik; en fazla bilgiyi en kolay anlaşılabilen şekilde aktarıyorsa iyi içeriktir. Bu mantıktan yola çıkarak videolu içerikler SEO çalışmalarında önemli bir yer tutuyor. Arama motorlarında üst sıralara tırmanmanın yolunun içerikten geçtiği bir gerçektir. İçeriğin de kaliteli, temiz olması ve anlaşılabilmesi en iyi özelliktir. Bir içeriği üretirken videodan destek almak SEO çalışmalarına olumlu etkiler eder.

Kaliteli Video İçerikler Nasıl Üretilir?

SEO çalışmalarında kullanılan içeriklerin video ile desteklenmesi arama motorlarının sevdiği bir çalışmadır. Ancak videonun birçok kriteri taşıması önemlidir. video içerikler yazılı içeriklerden farklı olarak daha fazla teknik donanım gerektiriyor. Çekim açılarının düzgünlüğü, sesin anlaşılması önemli kriterlerdir. Bu nedenle her eklenen video içeriği desteklemeye yetmez. Dolayısıyla video üretiminin uzmanlarca yapılması daha sağlıklıdır. Konuya uygun çekimler ve düzenlemeler videonun izlenme olasılığını artırır.

Video İçerikler Nasıl Seçilir?

Üretilen videolar için kanal açılmalıdır. Kanalda, işletme için üretilen video içerikler yayınlanmalıdır. Hazırlanan içeriklerde Youtube kanalından alınan bağlantılarla video kullanmak önemlidir. Bu işlem hem kullanıcı deneyimlerini artırır hem de SEO çalışmalarına olumlu etki eder.

Video işlemleri ile uğraşmak istemeyenler ise yine Youtube’dan güvenilir kaynakların videoları ile içeriklerini zenginleştirebilirler. Elbette burada da videonun kanalı ve içeriğin seçimi önemlidir. Sadece içerik zenginleştirmek için rakiplerin ürettiği ya da konuyla alakasız videolara yer verilmemelidir. Video içerikle birçok kullanıcının konuyu daha iyi anlamasını sağlıyor. Bu nedenle SEO çalışmalarında önemli bir yer tutuyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir