SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Marka veya Site Adı İle Gelen Bağlantılar

Marka veya Site Adı İle Gelen Bağlantılar

Marka veya Site Adı ile Gelen Bağlantılar Nedir?

Ticaretteki en önemli değerlerden biri marka bilinirliğidir. Bir marka ne kadar çok zikrediliyorsa o kadar başarılıdır. Bu durum, arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarının önemli kriterlerinden backlink çalışmalarında da geçerlidir. Çünkü markanızın zikredilerek sitenizin referans gösterilmesi önemli bir değer. Arama motorları da bu durumu önemsiyor. Marka veya site adı ile gelen bağlantılar yararlı olarak algılandığından sitenize değer katıyor. Bu durum aynı zamanda domain otoritenizi de yükseltiyor.

Marka veya Site Adı İle Gelen Bağlantılar Neden Önemlidir?

Burada konu yine içerikte düğümleniyor. Arama motorlarının bir geri bağlantıyı olumlu olarak algılaması kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunmasıyla ilgili. Yani bir içerik ne kadar kaliteli ve ne kadar iyi bilgiler sunuyorsa o kadar kıymetlidir. İçeriklerinizin kalitesinin yüksek olması, referans gösterilme olasılığınızı da artırıyor.

Geri bağlantı çalışmalarında da üreteceğiniz üst düzey bir içeriği referans olarak alabilirsiniz. Burada bir anahtar kelimeye backlink vermek yerine, doğrudan markanızı zikrederek bağlantı paylaşabilirsiniz. Fakat bu noktada yine doğallık ön plana çıkıyor. Arama motorları, bunun bir çalışma şeklinde değil de doğal yollarla olmasını istiyor. Bu nedenle içerik çeşitliliğinizi ve kalitenizi yükselterek marka veya site adı ile gelen bağlantılar konusunda referans bir site halini alabilirsiniz. Doğal gelişen geri bağlantı paylaşımlarının daha tutarlı ve doğru olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form