Seolog Foother Logo

Marka veya Site Adı İle Gelen Bağlantılar

Marka veya Site Adı ile Gelen Bağlantılar Nedir?

Ticaretteki en önemli değerlerden biri marka bilinirliğidir. Bir marka ne kadar çok zikrediliyorsa o kadar başarılıdır. Bu durum, arama motoru Optimizasyonu)SEO) çalışmalarının önemli kriterlerinden backlink çalışmalarında da geçerlidir. Çünkü markanızın zikredilerek sitenizin referans gösterilmesi önemli bir değer. arama motorları da bu durumu önemsiyor. marka veya site adı ile gelen bağlantılar yararlı olarak algılandığından sitenize değer katıyor. Bu durum aynı zamanda domain otoritenizi de yükseltiyor.

Marka veya Site Adı İle Gelen Bağlantılar Neden Önemlidir?

Burada konu yine içerikte düğümleniyor. Arama motorlarının bir geri bağlantıyı olumlu olarak algılaması kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunmasıyla ilgili. Yani bir içerik ne kadar kaliteli ve ne kadar iyi bilgiler sunuyorsa o kadar kıymetlidir. İçeriklerinizin kalitesinin yüksek olması, referans gösterilme olasılığınızı da artırıyor.

geri bağlantı çalışmalarında da üreteceğiniz üst düzey bir içeriği referans olarak alabilirsiniz. Burada bir anahtar kelimeye backlink vermek yerine, doğrudan markanızı zikrederek bağlantı paylaşabilirsiniz. Fakat bu noktada yine doğallık ön plana çıkıyor. Arama motorları, bunun bir çalışma şeklinde değil de doğal yollarla olmasını istiyor. Bu nedenle içerik çeşitliliğinizi ve kalitenizi yükselterek marka veya site adı ile gelen bağlantılar konusunda referans bir site halini alabilirsiniz. Doğal gelişen geri bağlantı paylaşımlarının daha tutarlı ve doğru olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir