SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Otoriter Sitelerden Alınan Backlinkler

Otoriter Sitelerden Alınan Backlinkler

Otoriter Sitelerden Alınan Backlinkler Nedir?

Başka sitelerden referans almak kadar önemli bir şey yok. Özellikle bu otoriter bir siteden alınıyorsa tadından yenmez. Dijital dünyada her sayfa birbiriyle görünmez bir ağla bağlı. Bu ağların en güvenilir olanlarından kendi sitenize bağlantı gönderilmesini sağlamak görünür olmanın kurallarından biri gibi. Arama motorlarının referans olarak değerlendirildiği backlinkler organik bulunmanın anahtarı konumunda. Kendi sitenizin ya da bir içeriğinizin başka bir sayfa tarafından backlink ile ağa bağlanması çok önemli. Fakat otoriter sitelerden alınan backlinkler gerçekten birçok çalışmadan çok daha değerli. Fakat bunun için referansı alabilen içeriği üretme ve hizmeti sunma çok daha önemli. Bu tür bir bağlantı ile arama motorlarının güvenini kazanmak ve üst sıralara tırmanmak mümkün ama zor.

Otoriter Sitelerden Alınan Backlinkler Neden Önemlidir?

Özellikle arama motorlarının otorite diye kabul ettiği önemli siteler var. Wikipedia, tüm dünyanın kabul ettiği, doğrulanan bilgilerle en otoriter sitelerin başında geliyor. Bunun yanında üniversiteler, araştırma merkezleri ya da devlet kurumlarının web sayfaları da otoriter kabul ediliyor. Web sayfanızın ya da sayfanızdaki bir içeriğin sitenize referans göstermesi, sizin de saygınlığınızın artmasını sağlıyor. Otoriter sitelerden alınan backlinkler bu nedenle önem taşıyor. Elbette bu tür sitelerden kolayca bağlantı almak kolay değil. Bunun için uzun ve sistemli bir çalışmayı yürütmek gerekiyor. Çalışmalar ve diyalog doğru yürütüldüğünde sektörünüzü ilgilendiren otoriter bir siteden backlink almak hem ufkunuzu hem de kitlenizi hayli genişletecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form