SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlinklerin Kalma Süresi

Backlinklerin Kalma Süresi

Backlinklerin Kalma Süresi Nedir?

Arama motorları, geri bağlantıları yani backlinkleri sitenize gönderilen referanslar olarak algılıyor. Hal böyle olunca da referansı veren sitenin özellikleri, ne zamandan bu yana referans verildiği gibi konular önemli bir detaya dönüşüyor. Bu bağlamda backlinklerin kalma süresi önemli bir kriter. Yakın zamanda fazlaca verilen backlinklerden ziyade, geçmişten gelen bağlantılar daha kıymetli. Eğer güvenilen ve otoritesi yüksek bir siteden backlink aldıysanız, bu sitenizin yükselmesine yarar sağlayacak önemli faktörlerden biridir.

Backlinklerin Kalma Süresi Neden Önemlidir?

Arama motorları, backlink verilen siteyi ve backlink vereni hızla bir teste tabi tutuyor. Manipülasyona açık olan bu konu, arama motorlarının botları sayesinde hızla çözüme kavuşuyor. Geri bağlantının kurallara uygun ve doğal şekilde verilmesi en önemli kriter. Fakat manipülasyon varsa da hem bağlantıyı veren hem de alan cezalarla karşılayabiliyor.
Çalışmanın doğru yapılması kadar backlinklerin kalma süresi de çok önemli. Örneğin otoritesi yüksek bir siteden backlink aldınız. Fakat o site kısa süre sonra bağlantıyı kaldırdı. İyi başlayan bir iş böylelikle kötü sonuçlanabiliyor. Bu nedenle backlink stratejileri uzun soluklu olarak planlanmalıdır. Geçmişten gelen ve sabit kalan bağlantılar yükselmek ve daha iyi yerlerde yer almak için önemlidir.
Geri bağlantı planlaması yapılırken yeni kaynaklar mutlaka araştırılmalıdır. Yeni ve güvenilen sitelerden bağlantılar almak her zaman iyidir. Fakat geçmişten gelen çalışmaların korunması da çok önemlidir. Çünkü backlinklerin kalma süresi organik bulunma ile doğru bağlantılı konulardır. Backlink bağlantısı ne kadar uzun süredir varsa, yükselme de o derece kolay olacaktır. Bu nedenle iyi diyalog her zaman sürdürülmelidir. Bağlantıyı veren siteden backlinkin kaybedilmesi durumunda iletişime geçerek sebebi sorgulanmalıdır. Bağlantıyı geri getirmek için de gerekli girişimler yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form