Seolog Foother Logo

Profesyonel Kişilerden Gelen Backlinkler

Profesyonel Kişilerden Gelen Backlinkler Nedir?

Arama motorlarının, özellikle Google’ın uzmanlık, otoriterlik ve güvenilirliğe büyük önem verdiği su götürmez bir gerçek. Uzmanlar tarafından doğru bilgilerle bezenen içerikler, her zaman daha fazla puan topluyor. Çünkü kullanıcı deneyimi ancak kaliteli ve doğru içeriklerle mümkün oluyor. Bu durum, siteyi referans gösteren backlinklerde de önemlidir. Yani bir geri bağlantının yetkin bir sayfadan gelmesi çok önemli bir kriterdir. Bu bağlamda profesyonel kişilerden gelen backlinkler adeta paha biçilmezdir. Çünkü yetkinliği kanıtlanan bir yerden gelen referans, diğer kullanıcılar için de iyi bir deneyim sağlıyor. Bu da arama motorlarının, bu duruma önem vermesinin sebebini açıklıyor.

Profesyonel Kişilerden Gelen Backlinkler Neden Önemlidir?

arama motorları backlinkleri, tıpkı bir arkadaşın diğerine tavsiye vermesi gibi algılıyor. Fakat aldığınız tavsiyenin konunun uzmanından gelmesi, arkadaştan gelenden daha kıymetli oluyor. Çünkü uzmanı tüm detaylarıyla olayı inceleyerek bir tavsiye sunuyor. Profesyonel kişilerden gelen backlinkler bu noktada değerlendiriliyor. Google, konunun uzmanı olduğuna inandığı bir sayfadan verilen backlinki el üstünde tutuyor. Bu da arama sonuç sayfalarına doğrudan olumlu olarak yansıyor.
Bu tür backlink alabilmek elbette kolay değil. Bunun için doğru ve uzmanların onayından geçebilen içerikler üretmek gerekiyor. Bu yöndeki bir içeriği iyi diyalogda olduğunuz sektörünüzle ilgili bir uzmanı referans olarak göstermesini sağlayabilirsiniz. Profesyonel kişilerden gelen backlinkler sayesinde rakiplerinizden bir hayli öne geçmenizi mümkündür.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir