Seolog Foother Logo

Ana Sayfadan Verilen Link

Arama motorlarının en dikkat ettiği kriterlerin başında “referans site” olabilme özelliği geliyor. Referans olup olmadığınızı da size bağlantı gönderen sitelerden biliyor. Bu durumda da arama motoru optimizasyon çalışmalarının vazgeçilmezi backlinkler oluyor. Türkçeye “geri bağlantı” olarak çevrilen bu kavramın da hepsi makbul değil. İçlerinde çok değerli olanları olduğu gibi geriye götüren türleri de var. Bunların en önemlilerinden biri de Ana Sayfadan Verilen Link olmaktadır.

Burada kastedilen kendi ana sayfanız değil başka bir sitenin ana sayfasıdır. Backlinki değerli hale getiren de zaten budur. Puanı yüksek güvenilir bir sitenin ana sayfasından geri bağlantı alabilmek sizin sitenizin sıralamasına olumlu yönde etki edecektir. Ancak her sitenin ana sayfasından link alabilmek de mümkün değil. Bu nedenle, bu bölüme ayrıca kafa yormak gerekir. Çünkü ana sayfadan verilen link ciddi bir referanstır.

Arama motoru optimizasyonlarının temeli içeriktir. Burada içerik formülü bir kurtarıcı olabiliyor. Kaliteli ve referans gösterilebilen içerikler üretmek önemlidir. Bu içerikler sayesinde link kaynağı bir site oluşturmak mümkündür. Sonrasında sektör ile ilgili yayınlar ya da bloggerlar ile iletişime geçmek gerekmektedir. Burada unutmamak gereken durum, doğallıktır. arama motorları, gelişmelerin doğal olmasını istiyor. Bu nedenle zarar getirmesi muhtemel sitelerden link almaktan uzak durmak gerekmektedir.

Ana sayfalar sitelerin vitrinleridir. Birçok site, kullanımı kolay ve görsel olarak doyurucu ana sayfalar tercih ediyorlar. Bu nedenle, birlikte çalışılan firmalar ve partnerlerle iş birliği yapılabilir. Buralardan yapılan yönlendirmeler hem kişiye hem de partnerlere olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle Ana Sayfadan Verilen Link konusunda özenli bir çalışma yapılmalıdır. Bir sitenin ana sayfasından yapılan yönlendirme SEO çalışmalarında çok daha önemlidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir