SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Sayfayı Oluşturan Parçacıklar

Sayfayı Oluşturan Parçacıklar

Sayfayı Oluşturan Parçacıklar Nedir?

Web sayfaları, yaşayan organizmalar gibidir. Bu nedenle, bünyeye ihtiyaç olan yeni besinlerin takviye edilmesi, işe yaramayanların da atılması gerekir. Tıpkı insan organizmaları oluşturan bileşenler gibi web sayfalarını da oluşturan sayısız bileşen var. HTML kodlar, bağlantılar, CSS ya da JavaScript uygulamaları gibi sayfayı oluşturan parçacıklar yer alıyor. İşte tüm bu parçacıkların sistemin içinde mükemmel şekilde çalışmasıyla istenilen verim elde ediliyor. İşe yaramayan bölümler temizlenip düzeltilmediğinde yavaşlamaya, dolayısıyla da trafik kaybına neden olabiliyor. Sistemin sağlıklı çalışması, kullanıcı deneyimine direkt etki ettiğinden sıralama faktörleri arasında da önemli bir yer tutuyor.

Web Sitesi İçin Sayfayı Oluşturan Parçacıklar Neden Önemlidir?

Sayfayı oluşturan parçacıklar tasarımı sürekli kontrol edilmesi gereken bileşenlerdir. Zamanla teknolojisi eskiyen ya da doğru çalışmayan her faktör, site kalitesinde düşmelere neden oluyor. Optimizasyon çalışmalarında sayfa otoritesinin yüksekliğinin önemi bilinen bir gerçektir. Sayfa otoritesinin yüksek olabilmesi için de sistemin sürekli analize tabii tutulması önemlidir. Bu analizler aksayan bölümlerin görülmesi ve önlem alınması için gereklidir. Böylelikle sayfanın otoritesinde yükselme, dolayısıyla da sıralama başarısı geliyor.
Durumu bir otomobile benzetirsek; ilerlemenin en iyi yolu tıkır tıkır işleyen bir motor ve kusursuz bir aksamdır. Parçanın biri ya da birkaçında arıza meydana gelirse ilerlemek mümkün olmaz. Bu nedenle sayfayı oluşturan parçacıklar dikkatle ele alınmalıdır. Kullanıcı deneyimini artırabilmek için hızlı ve zorlanmayan sayfa yüklenmeleri gereklidir. Bunun için de tüm parçacıkların sağlıklı şekilde çalışması önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form