Seolog Foother Logo

Google Sandbox

Google Sandbox, özellikle yeni web sitelerine eklenen bir filtre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu filtreleme ile birlikte önemli anahtar kelimelerde ya da anahtar kelime gruplarında web siteleri üst sıralarda yer almamaktadır. Her ne kadar iyi ve kaliteli içeriklere de sahip olsa Google Sandbox ile olumsuz etkilenmektedir.

Google Sandbox Nedir?

Google Sandbox, yeni web sitelerine yerleştirildiği düşünülen bir tür filtre olarak karşımıza çıkmaktadır.

Google Sandbox, özellikle yeni web sitelerine eklenen bir filtre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu filtreleme ile birlikte önemli anahtar kelimelerde ya da anahtar kelime gruplarında web siteleri üst sıralarda yer almamaktadır. Her ne kadar iyi ve kaliteli içeriklere de sahip olsa Google Sandbox ile olumsuz etkilenmektedir.

Burada amaçlanan spam sitelerinin önüne geçmektir. Esas olarak bir filtrelemeden daha çok kontrol etme mekanizması olarak da tanımlanabilmektedir. Bu sayede spam sitelerinin önüne geçildiği gibi yasaklanması ve tekrarlanmaması sağlanmaktadır.

Sitem Google Sandbox İçinde mi?

Sitem Google Sandbox içinde mi sorusu da sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Ancak bu soruya şu şekilde cevap verilebilir. Google her yeni siteyi keşfettiğinde Google Sandbox alanında filtrelemeye başlar. Googlebot düzenli olarak sitenize gelir ve sitenizi ziyaret ederek kontrol etmeye devam eder.

Sitenizin analizlerine Google Sandbox içerinde olduğu zaman bakarsanız Googlebot’un sürekli ve düzenli olarak sitenizi ziyaret ettiğini göreceksiniz. Botun, sitenizin tüm sayfalarını kontrol ettiğini görebilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse siteniz ve sayfaları Google Sandbox tarafından gözetim altına alınmaktadır. Bu sayede sitenin olası zararları minimize edilmektedir.

Sitem Ne Kadar Google Sandbox İçerisinde Kalacak?

Sitem Google Sandbox içinde ne kadar kalacak sorusu da merak edilen bir konudur. Ancak bu konu için tam bir süre vermek mümkün değildir. Burada arama sonuçlarında ekrana gelecek anahtar kelimeler ve türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu süre bazı zamanlarda 6 ile 8 ay kadar olabilmektedir. Buradan çıkışın tek yolu ise Google Sandbox’ı beklemek olmalıdır. Yapmanız gereken şey sitenizin kaliteli içeriklere sahip olmasıdır. Bu süre sonunda siteniz gerekli donanıma ve kaliteye sahip ise hak ettiği yere gelecektir.

Ancak belirtilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Her ne kadar Google dünyanın ilk tercih edilen arama motoru olsa da tek arama motoru değildir. Bu nedenle sadece Google için düşünmemek ve diğer arama motorları için de çalışma yapmak oldukça önemlidir. Çünkü diğer arama motorlarında bu tür bir filtreleme bulunmamaktadır.

Kaynaklar:https://sandbox.withgoogle.com/#!?modal_active=none

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir