Seolog Foother Logo

İç Linkler

Linkler ve Uygulanması Gerekenler

Link: , web tasarımı, sektöründe sıklıkla kullanılan terimlerden bir tanesidir. Bu uygulama çeşitli sayfaları birbirine bağlamaktadır.

Link: farklı sitelere ya da kendi sitenize ait sayfalara verilebilir. Farklı link verme yöntemleri bulunmaktadır. Bir web sitesi oluşturduktan sonra internet adresinize ziyaretçi gelmesini beklemenin herhangi bir faydası bulunmaz. Kullanıcıları mutlaka dijital pazarlama stratejisi kullanarak sitenize çekmeniz gerekir.

Linkler Nasıl Anlaşılır?

Linkler, genel olarak internet adreslerinde normal font şeklinde görülmektedir. Normal rengi mavi olarak belirlenir. Üzerine tıklandığı zaman kırmızı renge dönüşür. Mavi renge sahip olan URL'lerin alt bölümünde çizgi yer alır. Tıklanmış bir URL'nin  rengi kahverengi şeklini alır.

Linkin Önemi Nedir?

Google içeriklerinizin farklı web sitelerinde link verildiğini görürse adresinizin marka değerini arttırır. Bu da arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızı sağlar. Linkleri ne kadar etkili olduğu da önemlidir. Binlerce sitede sadece bir kere tıklanan link tek bir adreste onlarca tıkla almış linkten daha değersizdir.

Link kısaltma, uzun URL ve IP adreslerinin kısa link üzerinden ulaşılmasını sağlayan yöntemdir. Http yönlendirme uygulamasıyla uzun link yapılarını kullanıcılara daha kısa link yapısı olarak sunabilirsiniz.

İnternet kullanıcıları web sayfaların yer alan içerikleri birbirine göndermek isteyebilir. Gönderme işlemini uzun web sayfaları yerine kısa linklerle paylaşmak ister. Kısa link yapıları kolayca bu içeriklere ulaşmanıza yardımcı olur. Link kısaltma işlemi uygulama ya da internet adresleri üzerinden yapılabilir.

Google Link Kısaltma (Bitly) Nedir?

Google link kısaltma servisi olan Bitly tamamen ücretsiz bir şekilde web sayfalarınızı kısaltabileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Ayrıca kısalttığınız linklere kaç kere tıklandığını da görebilirsiniz. Bitly uygulaması özellikle Twitter gibi uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu servisin Iphone ve Android uygulamaları da vardır.

Link, internet adresinde ki sayfalara kullanıcıların kolayca ulaşmasını sağlar. Web sayfanızdan bir link vererek sitenize yönlendirme işlemini yapabilirsiniz. Link SEO çalışmaları için önemli terimlerden bir tanesidir. Sayfalarda link vererek ziyaretçilerinizin web sitenizde daha uzun süre vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Karakter sınırı olan sosyal paylaşım sitelerinde bu servisler büyük talep görüyor. Link kısaltma işlemi için farklı araçları kullanabilirsiniz. Google link kısaltma servisi Bitly en bilinen uygulamalardan bir tanesidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir