SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Linkler

Linkler ve Uygulanması Gerekenler

Link, web tasarım sektöründe sıklıkla kullanılan terimlerden bir tanesidir. Bu uygulama çeşitli sayfaları birbirine bağlamaktadır.

Link farklı sitelere ya da kendi sitenize ait sayfalara verilebilir. Farklı link verme yöntemleri bulunmaktadır. Bir web sitesi oluşturduktan sonra internet adresinize ziyaretçi gelmesini beklemenin herhangi bir faydası bulunmaz. Kullanıcıları mutlaka dijital pazarlama stratejisi kullanarak sitenize çekmeniz gerekir.

Linkler Nasıl Anlaşılır?

Linkler, genel olarak internet adreslerinde normal font şeklinde görülmektedir. Normal rengi mavi olarak belirlenir. Üzerine tıklandığı zaman kırmızı renge dönüşür. Mavi renge sahip olan URL’lerin alt bölümünde çizgi yer alır. Tıklanmış bir URL’nin  rengi kahverengi şeklini alır.

Linkin Önemi Nedir?

Google içeriklerinizin farklı web sitelerinde link verildiğini görürse adresinizin marka değerini arttırır. Bu da arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızı sağlar. Linkleri ne kadar etkili olduğu da önemlidir. Binlerce sitede sadece bir kere tıklanan link tek bir adreste onlarca tıkla almış linkten daha değersizdir.

Link Kısaltmak Nedir?

Link kısaltma, uzun URL ve IP adreslerinin kısa link üzerinden ulaşılmasını sağlayan yöntemdir. Http yönlendirme uygulamasıyla uzun link yapılarını kullanıcılara daha kısa link yapısı olarak sunabilirsiniz.

İnternet kullanıcıları web sayfaların yer alan içerikleri birbirine göndermek isteyebilir. Gönderme işlemini uzun web sayfaları yerine kısa linklerle paylaşmak ister. Kısa link yapıları kolayca bu içeriklere ulaşmanıza yardımcı olur. Link kısaltma işlemi uygulama ya da internet adresleri üzerinden yapılabilir.

Google Link Kısaltma (Bitly) Nedir?

Google link kısaltma servisi olan Bitly tamamen ücretsiz bir şekilde web sayfalarınızı kısaltabileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Ayrıca kısalttığınız linklere kaç kere tıklandığını da görebilirsiniz. Bitly uygulaması özellikle Twitter gibi uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu servisin Iphone ve Android uygulamaları da vardır.

Link, internet adresinde ki sayfalara kullanıcıların kolayca ulaşmasını sağlar. Web sayfanızdan bir link vererek sitenize yönlendirme işlemini yapabilirsiniz. Link SEO çalışmaları için önemli terimlerden bir tanesidir. Sayfalarda link vererek ziyaretçilerinizin web sitenizde daha uzun süre vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Karakter sınırı olan sosyal paylaşım sitelerinde bu servisler büyük talep görüyor. Link kısaltma işlemi için farklı araçları kullanabilirsiniz. Google link kısaltma servisi Bitly en bilinen uygulamalardan bir tanesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form