SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Farklı Kategorideki Sitelerden Gelen Bağlantılar

Farklı Kategorideki Sitelerden Gelen Bağlantılar

Farklı Kategorideki Sitelerden Gelen Bağlantılar Nedir?

İnternet dünyasının olmazsa olmazları arama motorları birçok kriteri önemsiyor ama en çok kullanıcı deneyimi üzerinde duruyor. Kullanıcıların kolay, hızlı ve istediği sonuca ulaşmasını hedefliyor. Bunu da alaka düzeyi ve kategori sistemiyle yürütüyor. Özellikle alaka düzeyine verdiği önemi, arama sonuçlarını çeşitlendirmesinde gösteriyor. Alaka düzeyi üzerindeki hassasiyetini geri bağlantılarda da devam ettiriyor. Bu bağlamda farklı kategorideki sitelerden gelen bağlantılar da radarında oluyor. Eğer sitenizin bulunduğu kategori dışından, yani alaka düzeyi dışından bir bağlantı geldiğinde bunu daha dikkatlice inceliyor.

Farklı Kategorideki Sitelerden Gelen Bağlantılar Sorun Yaratır Mı?

Sitenizi bulunabilen hale getirmek için indekslediğinizde arama motorları onu bir kategoriye koyuyor. Hangi kategoride olduğunuz, daha kolay şekilde bulunabilmeniz için bir formül. Haliyle sitenize gönderilen bağlantıların da kategoriniz dahilinde olmasını istiyor. Örneğin bir oto tamircisine gezi blogundan link gönderildiğinde dikkat kesiliyor. Alaka düzeyini çözemediğinde de bunun art niyetli bir paylaşım olabileceğini düşünüyor.

Alaka düzeyi ile bağdaşmayan her geri bağlantı paylaşımı dikkatlice inceleniyor. Burada da doğallığa önem veriliyor. Eğer geri bağlantının gerçekten ihtiyaç olduğu için verildiğini düşünüyorsa bu değerli hale geliyor. Özetle geri bağlantı çalışmalarında her zaman içerik kalitesi ve doğallık ön planda tutulmalıdır. Sırf geri bağlantı kuralını yerine getirmek için alakasız sitelerden backlink almak kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle farklı kategorideki sitelerden gelen bağlantılar dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form