Seolog Foother Logo

Backlinklerdeki Düşüş

Backlinklerdeki Düşüş Nedir?

Bir web sayfasının arama motoruna tam optimize olabilmesi ancak doğru backlink yönetimiyle mümkündür. Çünkü arama motorları bir web sayfasını yüzlerce gözeneği bulunan süzgeçten geçiriyor ve kullanıcılarına sunuyor. Web sayfasını bu süzgeçten hasarsız şekilde geçirebilmenin en gerekli yollarından biri şüphesiz geri bağlantılar. Backlinkler, sitenize verilen referansların bir göstergesidir. Bu, ürettiğiniz içerikler ve verdiğiniz hizmetlerle ne kadar benzersiz olduğunuzun bir göstergesidir. Bu nedenle backlink çalışması stabil devam etmelidir. Backlinklerdeki düşüş tıpkı yükselme gibi dikkat çekicidir. Bu konu arama motorlarının en sıkı takip ettiği kriterlerin başında geliyor.

Backlinklerdeki Düşüş Neden Önemlidir?

Arama motorlarının botları, gece gündüz demeden sürekli kullanıcı deneyimi için çalışıyor. Bu aşamada geri bağlantılara da ayrı bir önem veriyor. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmek için backlink yüklemesi yapılması dikkat çekiyor. arama motoru, birden bu kadar referans gösterilmenin sebebini merak ediyor. Manipülasyon olabileceğini düşünerek, arama sonuç sayfalarında göstermiyor.
Aynı şekilde backlinklerdeki düşüş de dikkat çekiyor. Düzenli devam eden geri bağlantıların sayısı düşmeye başladığında bunun sebebi merak konusu oluyor. Haliyle, bu durum arama sonuç sayfalarına etki edebiliyor. Bunun için bu çalışmalar yapıldığında mutlaka backlink yayınlayan sayfalarla irtibat devam etmelidir. Hizmet alınan sayfada yaşanabilen sorunlar, bir domino taşı gibi sizin sitenizi de etkileyebiliyor. Bu nedenle backlinklerdeki düşüş olmamasına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir