Seolog Foother Logo

Bip Mesajlaşma Uygulaması

Bip Mesajlaşma Uygulaması Nedir?

Türkcell tarafından geliştirilen ve yerli mesajlaşma uygulaması olarak ortaya çıkan Bip son günlerde en çok indirilen uygulamalar arasında yerini almıştır.

4 Kasım 2013 günü ilk olarak piyasaya çıkan Bip yerli mesajlaşma uygulaması olarak kendini tanıtmıştır. Türkcell tarafından geliştirilmiş ve bilinen tüm işletim sistemleri için de kullanım imkanı sunulmuştur. Uygulama kısa sürede özellikle yerli olmasından dolayı ilgi görmüştür. Özellikle yerli çıkartmalar ile beğenileri toplamıştır.

Birçok özellik ile karşımıza çıkan uygulama son yıllarda birçok güncelleme ile birlikte kendini daha iyi hale getirmiştir. Özellikle yerli olması ve bizden biri olarak görünmesi uygulamanın sevilmesini sağlamıştır.

Bip Özellikleri Nelerdir?

Tüm mesajlaşma uygulamalarında olan özelliklerin neredeyse tamamına uygulama üzerinden erişmek mümkündür. Bunun yanında uygulamanın kendi özellikleri de bulunmaktadır. Bip özellikleri içerisinde en çok dikkat çekenlerden bir tanesi para alışverişi yapmaktır. Kolay bir şekilde para gönderimini sağlamaktadır. Bunun yanında şu özellikler de bulunmaktadır.

 • Acil durum mesajı gönderimi
 • Para gönderme ve alma işlemleri
 • Keşfet ile servis bulma
 • Oyun oynayabilme
 • Grup sohbetlerinde görüntülü görüşme
 • Kullanıcılar arasında titreşim gönderme
 • Gönderilecek medyanın kalitesini belirleme

Bu özellikle uygulamanın kendine has olan özelliklerdir. Bazı mesajlaşma uygulamalarında bu özelliklerden birkaçı olsa da tamamı sadece bu uygulamada bulunmaktadır. Bunun yanında güvenli mesaj anlamında da birçok otorite tarafından tavsiye edilmektedir.

Daha Fazla ve Farklı Bip Özellikleri

Bip Kaybolan mesaj ile belirlenen süre içerisinde mesajlar kullanıcıların ekranlarından silinmektedir. Bu sayede istenmeyen mesajlar silinebilmekte ve geri kalan yazışma ve mesajlar kalabilmektedir. Bunun yanında eğlenceli olması da tercih edilme nedenlerinden biridir.

Eğlenceli olmasını sağlayan özellikleri ise şunlardır.

 • Mesajlaşma anında CAPS yaparak sohbetlerin daha eğlenceli hale gelmesi sağlanabilmektedir.
 • Ülkemize has simgeler ve çıkartmalar ile daha güzel ve samimi konuşmalar gerçekleşmektedir.
 • Birçok servis ile istenilen hizmete daha kolay ulaşım imkanı sağlanmaktadır.
 • 10 kişiye kadar HD kalitesinde görüntülü görüşme imkanı bulunmaktadır.

CAPS ve çıkartmalar yanında özellikle evde kalındığı zaman 10 kişiye kadar görüntülü görüşme olanağı bizim gibi sohbeti kalabalık sevenler için vazgeçilmez bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir