Seolog Foother Logo

URL Yolu

URL Yolu Nedir?

İnternet sayfalarında birinden diğerine geçmek, bir içerikten başka birine gitmek için URL’ler kullanılıyor. İnternet, adeta URL sistemi ile var oluyor. Hazırlanan bir sayfanın ya da içeriğin internet dünyasındaki adresini URL yolları belirliyor. Ancak kullanıcı deneyimlerini artırmak için bu yapıyı iyi kurgulamak gerekiyor. URL Yolu doğru planlanan siteler başarıya daha kolay ulaşıyor. Çünkü günümüzün internet dünyası sadeliği seviyor. URL yapısı karmaşık olan, kategorileri tam belirlenemeyen siteler başarısız sonuçlarla karşı karşıya kalıyor.

URL Yolu Nasıl Olmalı?

arama motoru optimizasyonu çalışmalarında URL Yolu önemli bir alan kapsıyor.  Çünkü hem kullanıcılar hem de arama motorları karmaşık URL yapılarını sevmiyor. Bu da kullanıcı deneyimine olumsuzluk olarak yansıyor. Bu nedenle URL’ler hazırlanırken ciddi bir çalışma yapılması gerekiyor. İçeriklerin belirlenmesi, kategorilere ayırma, görsel ve videoların URL’leri titizlikle yapılmalıdır.

Arama motorları URL yapısı konusunda çok hassastır ve buna önem vermektedir. Karmaşıklık yaratan, kullanıcıya sitenin hangi bölümünde olduğunu göstermeyen yapılardan uzak durulmalıdır. Burada da sadelik son derece önemlidir. Tüm yollar, temiz ve kullanıcıyı yormayacak şekilde verilmelidir. Çünkü bu; sadelik sağlar ve kullanıcı deneyimine olumlu etki koyar. URL Yolu düzenleme çalışması temiz ve hedef odaklı bir SEO çalışması için önemlidir. İyi bir SEO uzmanı, URL yapılarını dikkatlice kontrol edip, zarar veren bağlantıları ortadan kaldırmalı ve aynı zamanda düzenlemelidir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir