SEOLOG-29-EKIM-LOGO

URL Yolu

URL Yolu Nedir?

İnternet sayfalarında birinden diğerine geçmek, bir içerikten başka birine gitmek için URL’ler kullanılıyor. İnternet, adeta URL sistemi ile var oluyor. Hazırlanan bir sayfanın ya da içeriğin internet dünyasındaki adresini URL yolları belirliyor. Ancak kullanıcı deneyimlerini artırmak için bu yapıyı iyi kurgulamak gerekiyor. URL yolu doğru planlanan siteler başarıya daha kolay ulaşıyor. Çünkü günümüzün internet dünyası sadeliği seviyor. URL yapısı karmaşık olan, kategorileri tam belirlenemeyen siteler başarısız sonuçlarla karşı karşıya kalıyor.

URL Yolu Nasıl Olmalı?

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında URL yolu önemli bir alan kapsıyor.  Çünkü hem kullanıcılar hem de arama motorları karmaşık URL yapılarını sevmiyor. Bu da kullanıcı deneyimine olumsuzluk olarak yansıyor. Bu nedenle URL’ler hazırlanırken ciddi bir çalışma yapılması gerekiyor. İçeriklerin belirlenmesi, kategorilere ayırma, görsel ve videoların URL’leri titizlikle yapılmalıdır.

Arama motorları URL yapısı konusunda çok hassastır ve buna önem vermektedir. Karmaşıklık yaratan, kullanıcıya sitenin hangi bölümünde olduğunu göstermeyen yapılardan uzak durulmalıdır. Burada da sadelik son derece önemlidir. Tüm yollar, temiz ve kullanıcıyı yormayacak şekilde verilmelidir. Çünkü bu; sadelik sağlar ve kullanıcı deneyimine olumlu etki koyar. URL yolu düzenleme çalışması temiz ve hedef odaklı bir SEO çalışması için önemlidir. İyi bir SEO uzmanı, URL yapılarını dikkatlice kontrol edip, zarar veren bağlantıları ortadan kaldırmalı ve aynı zamanda düzenlemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form