Seolog Foother Logo

Geçici Bağlantı Veren Siteler

Geçici Bağlantı Veren Siteler Nedir?

Geri bağlantıların (backlink) arama motorlarındaki etkisi tartışılmayan bir gerçek. Üst sıralara tırmanmayı sağlayan bu sistem, haliyle sistemin açıklarını arayanların iştahını kabartıyor. Açık bulduğunu düşünenler, kısa süre sonra yanıldığını anlıyor. Çünkü arama motorlarının öğrenen botları bunları kısa sürede ayırt edebiliyor. Bu düşünceden yola çıkarak oluşturulan Geçici Bağlantı Veren Siteler de arama motorlarının yakın gözetimi altında. Çünkü kendilerini kandırmaya yönelik hareketlerde bulunanları ayırt edebiliyorlar. Böylelikle, kullanıcıların olumsuz deneyim yaşamalarının önüne geçiyorlar. Dolayısıyla bu tür siteler, uzak durulması gerekenler kategorisinde yer alıyor.

Geçici Bağlantı Veren Siteler Yarar mı Sağlar, Zarar Mı Verir?

İç Backlinkler arama motoru optimizasyonunun önemli aşamalarından biri. Bu alandaki beceri, ne kadar çok bağlantı alındığından ziyade, kaliteli olanlarda ortaya çıkıyor. Backlink alalım da nasıl olursa olsun, düşüncesi burada işlemiyor. Kaliteli içerikler, geri bağlantılarda çok önemli rol oynuyor. Bu durumda referans olarak gösterilmeyen bir içeriği geri bağlantı ile beslemek akıllıca değil. Bu şekilde bağlantı veren siteler bu gibi durumlarda devreye giriyor. Arama motorlarına gösterilecek kadar bir bağlantı veriyor. Sonra da bu bağlantıya kaldırıyor. Buradaki yükselme de buraya kadar sürüyor. Çünkü tespit edildiği anda bu durum karneye işleniyor. Haliyle siyah şapka SEO olarak tanımlanıyor ve sonuçları ağır olabiliyor. Beraberinde cezalar gelebiliyor. Bu nedenle Geçici Bağlantı Veren Siteler kesinlikle yaklaşılmaması gereken yerlerdir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir