SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Alan Adının Geçmişi

Alan Adının Geçmişi

Alan Adının Geçmişi Nedir?

Arama motoru optimizasyonlarında alan adının uzunluğu ve özellikle geçmişi önemli bir yer kaplıyor. Tescil tarihinin doğrudan bir etkisi belirlenemese de alan adının çok önemli olduğu konular vardır. Bunlardan biri de alan adının geçmişi. Eğer alan adını ilk siz tescil ettirdiniz ve sorunsuz kullandıysanız, geçmiş önemini yitirir. Ancak daha önce kullanılmış yani ikinci el bir alan adı aldıysanız o zaman dikkatli olmalısınız. Tam burada geçmişi büyük önem kazanıyor. Çünkü alan adının geçmişte yaşadığı değişimler, ne tür içerikler barındırdığı önemlidir.

SEO Çalışmalarında Alan Adının Geçmişi Önemli Mi?

Alan adı, işletmenizin ya da bilgi aktardığınız sitenizin alametifarikasıdır. Bu nedenle dikkatli seçilmelidir. Geçmişte kullanılan, sonra boşa düşen alan adları konusunda dikkatli olunmalıdır. Çünkü geçmişte domainin ne amaçla kullanıldığı önemlidir. Alan adı, güvenilir olmayan kişilerden alındıysa ve geçmişinde cezalar varsa bu bir felakettir. Çünkü bu tür bir alan adına ne kadar imaj düzeltme çalışması yapılsa da başarı şansı düşüktür.

Bu nedenle alan adının geçmişi büyük önem taşıyor. Geçmişine güvenilmeyen ya da yetkisiz kişilerden alınan alan adları baş ağrıtabiliyor. Tüm konularda olduğu gibi alan adı alınırken uzmanlara danışılmalıdır. Özellikle ikinci el bir isim tescil ettirilecekse öncelikle sorgulama yapılmalıdır. Uzmanlar, ismin tüm geçmişini ortaya çıkarabiliyor. Burada ceza alınıp alınmadığı, ismin temiz olup olmadığı anlaşılıyor. Dolayısıyla alan adının geçmişi temiz olması çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form