SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Twitter Profili

Twitter Profili

Twitter Profili Önemi

Sosyal medya kavramı, aslında herkesin kişisel olarak bir medya kanalına sahip olmasını sağladı. Özellikle Twitter, önemli yönetici ve sanatçıların da aktif kullandığı bir mecraya dönüştü. Diğerlerinden farklı olarak, fikre ve bilgiye dayalı paylaşımların yapıldığı sistemin kullanıcısı milyarlara ulaştı. Hal böyle olunca da neredeyse tüm marka ve işletmeler Twitter profili ile takipçilerine seslenme fırsatı buldu. Elbette Twitter sadece eğlence ve bilgi paylaşımı amacıyla kullanılmıyor. Aynı zamanda içerik pazarlamasının en hareketli olduğu yerlerden biridir de.

Twitter; Instagram ya da Facebook gibi mağazalar oluşturmaya izin vermiyor. Ancak geniş kitlelere ulaşmak aynı zamanda da mecrayı pazarlamanın bir parçası olarak kullanılıyor. Bu bağlamda Twitter, SEO çalışmalarında da önemli bir yer tutuyor. Çünkü Google, bu mecra üzerinden yapılan paylaşımları arama sonuçlarına dahil ediyor. Böylelikle arama motorlarından yapılan bir arama ile Twitter profili bulunabiliyor. Bu da bu mecranın önemini bir kez daha gösteriyor.

Her işletme ya da marka; günlük kullanıcı sayısı 250 milyonu bulan Twitter üzerinden müşteri ya da takipçilerine ulaşıyor. Marka ve işletmeler için bu mecra üzerinden yapılan paylaşımlarda arama motoru optimizasyon kurallarına uymak hayati önem taşıyor. Çünkü neredeyse dünyanın her dilinde yayını bulunan bu sistem, bilgiye ve ürüne ulaşmak için de kullanılıyor.

Twitter Profili, İçerik Pazarlamasında Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlamanın içinde yer almak istiyorsanız, tüm sosyal mecralar gibi Twitter’a da önem vermelisiniz. Kullanıcılara ulaşmak için arama sonuçlarında bulunmak kadar, popüler hesaplarla yapılan sponsorlu iş birlikleri de gösterim ve tıklanma oranlarına ciddi katkılar ekliyor. Bu nedenle SEO çalışmaları planlanırken içine sosyal mecralar da dahil edilmelidir. Hatta Twitter için özel bir başlık açıp buradaki çalışmalar değerlendirilmelidir. Çünkü burada yapılan paylaşımlar doğru planlandığında hedef kitleye doğrudan ulaşmak mümkündür.

Twitter, eskiden 155 karaktere kadar paylaşım imkânı veriyordu. Fakat şu an durum öyle değil. Kişilerin kendilerini daha rahat ifade etmesi için karakter sayısı arttı. Bununla beraber, görsel ve videonun da eklenmesine olanak sağlanan paylaşımlar doğru planlanırsa başarı mutlaka geliyor. Bir işletmenin Twitter profili olması, SEO çalışmalarının da en önemli basamaklarından biridir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form