Seolog Foother Logo

Twitter Profili

Twitter Profili Önemi

Sosyal medya kavramı, aslında herkesin kişisel olarak bir medya kanalına sahip olmasını sağladı. Özellikle Twitter, önemli yönetici ve sanatçıların da aktif kullandığı bir mecraya dönüştü. Diğerlerinden farklı olarak, fikre ve bilgiye dayalı paylaşımların yapıldığı sistemin kullanıcısı milyarlara ulaştı. Hal böyle olunca da neredeyse tüm marka ve işletmeler Twitter Profili ile takipçilerine seslenme fırsatı buldu. Elbette Twitter sadece eğlence ve bilgi paylaşımı amacıyla kullanılmıyor. Aynı zamanda içerik pazarlamasının en hareketli olduğu yerlerden biridir de.

Twitter; Instagram ya da Facebook gibi mağazalar oluşturmaya izin vermiyor. Ancak geniş kitlelere ulaşmak aynı zamanda da mecrayı pazarlamanın bir parçası olarak kullanılıyor. Bu bağlamda Twitter, SEO çalışmalarında da önemli bir yer tutuyor. Çünkü Google, bu mecra üzerinden yapılan paylaşımları arama sonuçlarına dahil ediyor. Böylelikle arama motorlarından yapılan bir arama ile Twitter Profili bulunabiliyor. Bu da bu mecranın önemini bir kez daha gösteriyor.

Her işletme ya da marka; günlük kullanıcı sayısı 250 milyonu bulan Twitter üzerinden müşteri ya da takipçilerine ulaşıyor. Marka ve işletmeler için bu mecra üzerinden yapılan paylaşımlarda arama motoru optimizasyon kurallarına uymak hayati önem taşıyor. Çünkü neredeyse dünyanın her dilinde yayını bulunan bu sistem, bilgiye ve ürüne ulaşmak için de kullanılıyor.

Twitter Profili, İçerik Pazarlamasında Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlamanın içinde yer almak istiyorsanız, tüm sosyal mecralar gibi Twitter’a da önem vermelisiniz. Kullanıcılara ulaşmak için arama sonuçlarında bulunmak kadar, popüler hesaplarla yapılan sponsorlu iş birlikleri de gösterim ve tıklanma oranlarına ciddi katkılar ekliyor. Bu nedenle SEO çalışmaları planlanırken içine sosyal mecralar da dahil edilmelidir. Hatta Twitter için özel bir başlık açıp buradaki çalışmalar değerlendirilmelidir. Çünkü burada yapılan paylaşımlar doğru planlandığında hedef kitleye doğrudan ulaşmak mümkündür.

Twitter, eskiden 155 karaktere kadar paylaşım imkânı veriyordu. Fakat şu an durum öyle değil. Kişilerin kendilerini daha rahat ifade etmesi için karakter sayısı arttı. Bununla beraber, görsel ve videonun da eklenmesine olanak sağlanan paylaşımlar doğru planlanırsa başarı mutlaka geliyor. Bir işletmenin Twitter Profili olması, SEO çalışmalarının da en önemli basamaklarından biridir.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir