SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Marka Aramaları

Marka Aramaları

Marka Aramaları Nedir?

İnternetin olmazsa olmazı arama motorları pek çok hizmeti kolaylaştırıyor. Milyarlarca bilginin arasından istenileni hızla getirebiliyor. Arama motoru optimizasyonları da çoğu zaman kelimeler üzerinden yapılıyor. Ancak bilinirliği yüksek markalar doğrudan aranabiliyor. Bu durum da marka aramaları olarak adlandırılıyor. Yani bir kişi televizyonun özelliklerini yazmak yerine doğrudan televizyon markasını aratıyor. Bu durumda, optimizasyon çalışmalarını doğru yapan bir marka ilk sırada çıkmayı başarıyor.

Marka Aramaları İçin SEO Çalışması Yapılır Mı?

Markanın sahibi olmak ilk sırada çıkmanın garantisi değil. Bunun için de bir takım optimizasyon süreçlerine ihtiyaç duyuluyor. Markanızın organik olarak ilk sırada yer alması için SEO çalışması gerekiyor. Özellikle sayfa başlığında markanın isminin yazılması arama listesinde üst sıralarda çıkmayı sağlıyor. Özellikle markalı aramalarda kelime reklamları sıklıkla kullanılıyor. Örneğin bir televizyon markası arandığında ilk sırada onu satan bir sitenin reklamı çıkabiliyor.

Bu tür aramalarda üst sıralarda yer almak için SEO uzmanının bir çalışma yürütmesi gerekiyor. İndekslenen sayfalarda markaya yer vermek gerekiyor. Ancak markanın hangi içerikte ve hangi sayfada görüneceğini bilmek ve etiketlemek gerekiyor. Bunun için de optimizasyonun hassasiyetle yapılması önemlidir.

Arama motoru botları, sahteciliğe karşı titiz davranıyor. Markanın taklit edilmesi ve kullanıcının kandırılmasına karşı önlemler alınıyor. Bu bağlamda arama motoru, kodlar aracılığıyla doğru olanı buluyor. Özellikle, marka bilinirliği yüksek olanların marka aramaları konusunda titiz davranması gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form