Seolog Foother Logo

Arama Geçmişi

Arama Geçmişi Nedir?

Kullanıcıların deneyimlerine çok önem veren Google, arama geçmişi ile de önemli bir kolaylık sağlıyor. Google’ın arama kutucuğuna bir şeyler yazmaya başladığımızda daha önce aradığımızı farklı renkle vurgulamasına alışığız. Fakat aramalara ilişkin geçmiş de arama sonuç sayfalarında kullanıcıya hatırlatılıyor. Bu durum, kullanıcının işini kolaylaştırmayı amaç ediniyor. Fakat sayfa sahipleri için de çok büyük bir avantajı içeriyor. Çünkü aynı kullanıcının sayfanızı tekrar ziyaret etmesine olanak sağlıyor.

Arama Geçmişi Neden Önemlidir?

Bu durum site sahipleri için önemlidir. Çünkü kullanıcı sadakatini destekleyen bir durumdur. Eğer kullanıcı bir önceki sunduğunuz içerikten memnun kaldıysa, bu sizi yeniden ziyaret edeceği anlamını taşıyor. Bu durumda arama geçmişi bölümünde yer almanın kilit noktası yine doğru ve kaliteli içerik oluyor. Kaliteli içerik, kullanıcıya üst düzey bir deneyim sunduğundan ilk kuralı oluşturuyor.
Google, aynı konu ile yapılan bir aramada, geçmiş ziyareti her zaman üst sırada tutuyor. Bu avantajın kalıcı olmasını sağlayabilmek için de içerik kalitesini her zaman üst düzeyde tutmak gerekiyor. Böylelikle siteniz, kullanıcıların güven duyduğu siteler arasında yer alıyor. Bu durum, diğer kullanıcılara da iyi bir referans oluşturuyor. Ziyaret oranı ve sitede kalınan sürenin artması, arama sonuçlarına olumlu bir netice olarak yansıyor. Optimizasyon çalışmaları yapılırken arama geçmişi bölümü de es geçilmemesi gereken önemli noktalardan biridir. Bunun yolu da kaliteli ve talep edilen içerikler üretmektir.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir