SEOLOG-29-EKIM-LOGO
Park Edilmiş Alan Adları

Park Edilmiş Alan Adları Önemi

İnternet yaşayan bir organizmadır. Bu organizma sürekli değişimler ve gelişimler gösteriyor. Bu değişimler sırasında bazı alan adları etkinliğini yitiriyor ya da el değiştiriyor. Bazı alan adları da “gelecekte para edeceği” düşüncesiyle yatırım amaçlı alınıyor. Yani ismi olan ama içeriği olmayan web sayfaları sıklıkla görülebiliyor. Bu durumda olanlara Park Edilmiş Alan Adları deniyor. Kullanıcıyı bir sayfa ile karşılıyor ve başkaca içeriği bulunmuyor.

Bu süreç bazen kısa sürüyor bazen de uzun zaman öylece kalıyor. Bu durumda olan alan adları tamamen yok sayılmıyor. arama motorları park halinde bekleyen alan adlarını da arama listesine kaydediyor. Hatta bu sayfalara reklam almaya bile olanak tanıyor. Bu da alan adı sahibinin hem para kazanmasını hem de geleceği dair bir projeksiyon tutmasını sağlıyor.

Park Edilmiş Alan Adları Nedir?

Alan adları yani domain, internette bulunmanın en önemli adımıdır. Akılda kalan bir ifade hızla bir markaya dönüşebiliyor. Bu nedenle bazı internet yatırımcıları harika olarak düşündüğü alan adlarını satın alıyor. İleride satmak ya da isme göre içerik oluşturmak için el altında tutuyor. Ancak bu süreçte alan adının da aktif olmasını istiyor. İşte tam bu noktada domaini park etmesi gerekiyor. Örneğin, “yapım aşaması” gibi bir açılış sayfası oluşturarak domainini park ediyor. Aynı şekilde, aktif olan ama sonrasında yenilenme ihtiyacı duyan firmalar da bazen bu sistemi kullanıyor.

Park edilmiş alan adları bu haldeyken bile aktif oluyor. Arama motorları hala sonuç sayfasında gösteriyor. Hatta park halindeki domaine reklam bile alınıyor. Bunun için tek yapılması gereken Google’ın alan adının park edilmesiyle ilgili yönergesine uymak. Bu amaçla kullanılan alan adlarının etkinliğini yitirmemesi için profesyonellerden destek almak gerekiyor.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir
SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden "SEO Teklifi" alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG'un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form