SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Rakipten Gelen Backlink

Rakipten Gelen Backlink

Rakipten Gelen Backlink Nedir?

Geri bağlantılar, yani backlink; arama motoru optimizasyonlarında üzerinde durulması gereken önemli konudur. En kapsamlı analizlerin yapılması, bu analizlerin doğru şekilde uygulanması gerekiyor. Çünkü doğru sonuca ulaşmak da ancak bu şekilde oluyor. Rakipten gelen backlink denildiği zaman kulağa çok hoş geliyor. Çünkü arama motorlarında aynı kelimelerle rekabet ettiğiniz bir sitenin size referans olması çok değerli. Ancak bunun da elbette kriterleri var. Manipülasyonu önleme konusunda kesin kuralları bulunan arama motorları her bağlantıyı da referans olarak almıyor. Burada backlink ile arama sorgusunun aynı olmasına dikkat ediyor.

Rakipten Gelen Backlink Neden Önemlidir?

Arama motorları ile kelimeler üzerinden bir rekabet başladı. Aynı işi yapan işletmeler, hizmet kalitesi kadar kelimelerin önemini de kavradı. Bu nedenle rakipler analiz edilirken artık hangi kelimeleri tercih ettikleri de önem kazanıyor. Bunlar da elbette analizle ortaya çıkarılabiliyor. Burada rakibin tercih ettiği backlink yöntemleri ve siteleri de değer kazanıyor. Fakat sizinle aynı kelimelerle yarışan bir rakipten backlink daha büyük önem kazanıyor.

Rakipten Gelen Backlink Nasıl Alınır?

SEO çalışmaları sadece bazı kelimeleri ve kodları analiz etmek değildir. İçinde iletişimi de barındıran bir yönü vardır. Özellikle backlink alınacak sitelerin işletmecileri ile iletişim kurmak önemlidir. Her şey para ve elektronik sistemler üzerinden yürümüyor. Konu özenli bir çalışma olduğunda iş birliğine açık olmak gerekiyor. Bu nedenle düzgün bir çalışma ile rakipten gelen backlink elde etmek mümkündür. Bunu da ancak iyi bir SEO uzmanı, doğru bir strateji ile yapabilir. Konu, kaliteli ve hedef odaklı bir çalışma ise rakiplerin analizi kadar diyalog ve işbirliği de yapılabiliyor. Bu şekilde her iki taraf için de verimli sonuçlar elde edilebiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form