Seolog Foother Logo

Rakipten Gelen Backlink

Geri bağlantılar, yani backlink arama motoru optimizasyonlarında üzerinde durulması gereken önemli konudur. En kapsamlı analizlerin yapılması, bu analizlerin doğru şekilde uygulanması gerekiyor. Çünkü doğru sonuca ulaşmak da ancak bu şekilde oluyor. Rakipten Gelen Backlink denildiği zaman kulağa çok hoş geliyor. Çünkü arama motorlarında aynı kelimelerle rekabet ettiğiniz bir sitenin size referans olması çok değerli. Ancak bunun da elbette kriterleri var. Manipülasyonu önleme konusunda kesin kuralları bulunan arama motorları her bağlantıyı da referans olarak almıyor. Burada backlink ile arama sorgusunun aynı olmasına dikkat ediyor.

Arama motorları ile kelimeler üzerinden bir rekabet başladı. Aynı işi yapan işletmeler, hizmet kalitesi kadar kelimelerin önemini de kavradı. Bu nedenle rakipler analiz edilirken artık hangi kelimeleri tercih ettikleri de önem kazanıyor. Bunlar da elbette analizle ortaya çıkarılabiliyor. Burada rakibin tercih ettiği backlink yöntemleri ve siteleri de değer kazanıyor. Fakat sizinle aynı kelimelerle yarışan bir rakipten backlink daha büyük önem kazanıyor.

SEO çalışmaları sadece bazı kelimeleri ve kodları analiz etmek değildir. İçinde iletişimi de barındıran bir yönü vardır. Özellikle backlink alınacak sitelerin işletmecileri ile iletişim kurmak önemlidir. Her şey para ve elektronik sistemler üzerinden yürümüyor. Konu özenli bir çalışma olduğunda iş birliğine açık olmak gerekiyor. Bu nedenle düzgün bir çalışma ile Rakipten Gelen Backlink elde etmek mümkündür. Bunu da ancak iyi bir SEO uzmanı, doğru bir strateji ile yapabilir. Konu, kaliteli ve hedef odaklı bir çalışma ise rakiplerin analizi kadar diyalog ve işbirliği de yapılabiliyor. Bu şekilde her iki taraf için de verimli sonuçlar elde edilebiliyor.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir