(0212) 212 5736 / (0542) 345 1980

SEO Rehberi

Sürekli güncellenen SEO Rehberi ile SEO’nun temellerinden en güncel SEO bilgilerine kadar çok kapsamlı içerikleri bulabilirsiniz. Başarılı SEO çalışmaları için yapılması gerekenler, izlenmesi gereken adımlar ve tabi ki en önemlisi Google hakkında kritik bilgiler SEO rehberi kategorimizde sizin için organize edilmiştir.

Google SEO Faktörleri
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Google SEO Faktörleri

Bir çok arama motoru olmasına rağmen neredeyse tüm SEO çalışmaların da tek hedef Google’dır. Google algoritmasının büyük bir kısmı gizli olsa bile SEO uzmanlarının yaptığı farklı denemeler, testler ve Google mühendislerinin aralarda yaptığı açıklamalardan bazı SEO kriterleri kesinleşmiştir.

Bing Kuralları
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Bing SEO

Bing SEO ve Bing Web Yöneticisi Araçları Bildiğiniz gibi arama motoru sektöründe pazar payı Google’da

SEO vs SEM
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SEO ve SEM

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden türetilmiş ve güzel Türkçe’mize Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmiştir. SEM ise Search Engine Marketing kelimelerinin baş harflerinden türetilen ve Türkçe karşılığı Arama Motoru Pazarlaması olan bir dijital pazarlama dalıdır.

Serp Analizi
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SERP Nedir?

SERP Analizi Etkenleri Nelerdir? Arama motorlarının temel işlevi kullanıcıların yaptıkları aramalar sonucunda onların isteklerini yüzde

Featured Snippet
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Featured Snippet

Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet)  İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Featured Snippet (Öne Çıkan Snippet) Google tarafından

Arama Sorgularını Sınıflandırma
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Arama Sorgularını Sınıflandırma

Arama Sorgularını Sınıflandırma Yöntemleri  Arama sorgularını sınıflandırma web sorgulamalarında kullanılan bir bilgi bilimi olarak karşımıza

Google Bot Nedir?
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Google Bot

Google Bot, Google tarafından kullanılan ve web sayfalarını bağlantılar yoluyla tarayan, bu sitelerdeki yeni ve güncellenmiş içerikleri bulup okuyan, ayrıca hataları analiz edip sonunda bunları Google indexine eklenmesi konusunda öneride bulunan bir yazılımdır. Özet olarak ise Google bot, Google’ın web siteleri hakkında bilgileri toplayan arama motoru botudur.

PageRank
Arama Motoru Rehberi
Ekrem Karataş

Google PageRank

Google PageRank Nedir? Pagerank (PR) bir web sayfasının değerini kendisine bağlantı veren diğer sayfaların miktarına ve kalitesine bakarak yargılayan matematiksel bir formüldür ve Google’ın sayfa alaka düzeyini veya önemini belirlemek için kullandığı yöntemlerden biridir. Page Rank algoritması Google kurucularından olan Lery Page tarafından bulunmuş ve bu Lary bu algoritmaya kendi adını vermiştir. Yani Page Rank adı aslında Lary Page adından gelmiştir.

Organik Trafik
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Organik Trafik

Organik trafik ne demektir? Arama motorlarına her hangi bir ücret ödemeden yani reklam vermeden, arama sonuç sayfalarından gelen ziyaretçi trafiğine organik trafik denir. Bu ziyaretçi trafiği, Google veya Bing gibi bir arama motorundan gelen ziyaretçiler olarak da tanımlanır. Web sitesinin organik trafiğinin yüksekliği o web sitesinin arama motorları sonuçlarında da yüksek sıralarda olduğu anlamına gelir.

Backlink Nedir? Backlink Çalışması Nasıl Yapılır?
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Backlink Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarında geçmişte olduğu gibi vazgeçilmez bir şey varsa oda backlink çalışmasıdır. Backlink konusunda her kafadan bir ses çıkması aslında SEO açısından ne kadar önemli olduğunu doğrulamaktadır. Backlink çalışması nasıl yapılır? Konusuna girmeden önce Backlink Nedir? Bunu biraz açmakta fayda var.

SEO Kriterleri ve 2020 Google Sıralama Faktörleri
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

En Önemli 10 SEO Kriteri

Bu yazıda, bilmeniz gereken en önemli SEO kriterleri ve Google sıralama faktörlerinden yani aslında arama

SEO İstatistikleri, Mobil SEO İstatistikleri ve Yerel SEO İstatistikleri
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SEO İstatistikleri

SEO istatistikleri nasıl bir sektörün içinde olduğunuzu ve SEO (Arama motoru optimizasyonu) sektörünün gelişimini kavrayabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Çok uzun bir makale fakat kesinlikle okumanızda fayda var.

SEO Uzmanı ve SEO Uzmanlığı
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SEO Uzmanı

bir çok kişinin gözünde SEO uzmanlığı kolay bir şekilde yapılabilen, bir kaç H tagı ve title düzenleyip, bazı kelimeleri bold yapmak dışında bir şeyin yapılmadığı, yeni dönem evden çalışıp kolay para kazanılan bir meslek. Tabiki de fikirlere saygımız sonsuz ama bir de gerçekleri ben anlatayım.

SEO Çeşitleri
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SEO Çeşitleri

SEO çeşitleri makalemiz içinde, yerel (Local) SEO, genel SEO, uluslararası SEO, sektörel SEO, bireysel SEO, kurumsal SEO, teknik SEO, siyah şapka SEO, gri şapka SEO, anti SEO, beyaz Şapka SEO (White Hat SEO), negatif SEO gibi SEO çeşitleri hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Neden SEO ?
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Neden SEO Yapılmalı?

Neden SEO? Bir Web Sitesi Neden Seo’ya İhtiyaç Duyar? SEO’ya yatırım yapılmalı mıdır? insanlar ihtiyaçlarını arıyor peki sizi bulabiliyorlar mı?

SEO Nedir?
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SEO Nedir?

SEO Nedir? Search Engine Optimization ifadesinin kısaltmasından oluşan SEO, internet üzerinden iş yapan herkesin bilmesi

SEO Sözlüğü - SEO Terimleri
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

SEO Sözlüğü – SEO Terimleri

SEO sözlüğü, sektörde duymanız muhtemel en sık kullanılan SEO terimlerini kapsamaktadır ve SEO terimleri kariyeriniz boyunca kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. SEO Sözlüğü sayfamız sürekli güncellenmektedir.

SEO Hataları
SEO Rehberi
Ekrem Karataş

Seo Hataları

En Çok Yapılan SEO Hataları SEO hataları… Günümüz web siteleri, önce kullanıcılar sonrasında ise arama