Seolog Foother Logo

Site Hızı

Bireysel ya da kurumsal şirketler site hızı konusunda çalışmalar yürütüyor. Google arama motoru da bu konuya ciddi şekilde önem vermektedir.Site hızı neden bu kadar önemli? Seolog olarak bu konuyu sizler için ele alıyoruz.

Site Hızı Neden Yüksek Olmalı?

Gelişen teknolojiyle beraber hız konusunda isteklerimiz daha fazla artmaya başladı. Zaman kavramının da kıymetli hale gelmesiyle artık internet adreslerinde de hız önemli faktörlerden biri oldu.

Bireysel ya da kurumsal şirketler Site Hızı konusunda çalışmalar yürütüyor. Google arama motoru da bu konuya ciddi şekilde önem vermektedir.Site hızı neden bu kadar önemli? SEOLOG olarak bu konuyu sizler için ele alıyoruz.

Site hızı kullanıcının içeriği görüntüleme süresini kapsar.Bu kavrama ilk bayt süresi adı da verilir. Google’ın belirlediği rakamlara göre ilk bayt ortalama 1,5 saniyede tarayıcıya ulaşmalıdır. Bu rakamlara göre iki saniye içerisinde satın site hızlı bir web sitesi olarak anılır.

Site Hızı Neden Önemli?

Özellikle üç saniyeden fazla süren açılmalar sitelerin kullanıcı kaybettiğini bizlere gösteriyor.Kullanıcılarsitelerin geç açılması halinde sabırlarını kaybetmektedir. Bu da ciddi maddi zararlara neden olabilir.Kullanıcı deneyimlerine bakıldığı zamanda site hızının çok önemli bir faktör olduğu karşımıza çıkıyor.

SEO’ya Etkisi

Google, kendi arama motoru içerisinde arama yapan kullanıcılarını adreslere yönlendiriyor. Bu yönlendirmeyi yaparken de kullanıcılarının memnun kalmasın istiyor.İnternet adreslerini bu beklentiyi en şekilde karşılamaları gerekir. SEO için son derece önemli olan kullanıcı memnuniyeti site hızına bağlı olarak değişebiliyor. Geç açılan siteler SEO’yu da ciddi şekilde etkilemektedir.

Site Hızı Nasıl Artırılır?

Hızlı sitelerin ne kadar değerli olduğunu anlattık. Peki web sitesi hızı nasıl artırılır ? Web sitesinin hızını artırma noktasında dikkat etmemiz gerenleri Seolog sizlere açıklıyor.

İyi Hosting

Site hızından önceinternet adresinizehostinglik yapacak iyi ve güvenilir hosting şirketi bulmalısınız. Doğruhostingfirması seçtiğiniz zaman yolun büyük bir bölümünü ilerlemiş olursunuz.  Site hızını update süresi etkilemektedir.

Önbellekleme

Önbellekleme, bir verinin geçici bir bellekte saklanmasıdır. Bu uygulama sayfa içeriğini kullanıma hazır durumda bulundurması nedeniyle site performansını artırır.

WordPressadreslerindeönbellekleme kolay bir işlemdir.Ancak bazı sitelerde daha zor duruma gelebilir.Hosting sağlayıcınızla önbellekleme seçeneklerini konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

İçerik Dağıtım Ağı

Web sitesi hızını arttırmanın diğer yollarından bir tanesi de dağıtım ağı kullanmaktadır. İçerik dağıtım ağları site hızını etkiler.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir