Seolog Foother Logo

Sosyal İmleme

Sosyal İmleme Faydaları ve Bilinmeyenleri

Sosyal İmleme, Sitenizin arama motorunda üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, bunun için gerçekleştirilen çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de sosyal imleme seçeneğidir.

Sosyal imleme Nedir?

sosyal imleme en basit tanımı ile önemli bir SEO kriteridir. Basit ve hızlı bir link ağ biçimi olan Sosyal İmleme, backlink sayısını arttırmaktadır. Gerçekleştirilen düzenli paylaşımlar sitenizin Google’daki sıralama yükselişini gözle görülür bir seviyeye çıkartmasına yardımcı olacaktır. Özellikle 2000’li yıllarında başında popüler hale gelmeye başlamış olan bu kavram, günümüzde oldukça önemli bir noktada yer almaktadır.

Sosyal İmleme Neden Gereklidir?

Sosyal imleme, özellikle de son yıllarda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Bilindiği üzere günümüz dünyasında ulaşılabilir olmak oldukça önemlidir. Ulaşılabilirlik, güven ve kalite gibi kavramları da beraberinde getirmekte ve bu durum kullanıcı sayısının artmasına ve daha fazla kitleye hitap etmenize vesile olur.

Siz de sitenizin potansiyelini yukarılara taşımak istiyorsanız Google sosyal imleme özelliği kullanabilirsiniz. Esasen sosyal imleme de bir backlink yöntemidir. İngilizcesi social bookmarking olan sosyal imleme, içeriklerini sosyal ağlar vasıtası ile paylaşmanıza olanak sağlar. Sosyal ağlarda paylaşılan imlemeniz, kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesine de vesile olmaktadır. Ayrıca sosyal imleme, diğer Backlink yöntemlerinden farklı olarak kullanıcıların imlemenizi paylaşmasını da sağlamaktadır.

Sosyal İmlemede Kullanılan Siteler

Sosyal imleme, adından da anlaşılacağı üzere sosyal medya mecralarında yapılan bir imleme türüdür. Bilindiği üzere pek çok sosyal medya ağı bulunmaktadır. Ancak kullanıcı sayısı milyonları aşmış olan Facebook, Twitter, Dig,  StumbleUpon, Reddit, Delicious ve Pinteres en sık kullanılan siteler arasında yer almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ana husus, ne kadar sıklıkta ve çok ayıda sosyal imleme kullanılırsa o kadar çok sayıda ve sıklıkta geri bildirim ve paylaşım gerçekleştirileceğidir.

Sosyal İmlemenin Etkisi

Arama motorlarının önem verdiği konular arasında özgün, güncel içerik, backlink ve sosyal imleme gibi unsurların yer alması bulunmaktadır. bu durum ziyaretçilerin aktif bir şekilde sitenizi ziyaret etmesini sağlamaktadır. Burada doğru anahtar kelimelerin kullanılıyor olması ziyadesi ile önem arz etmektedir. Sosyal imleme ile ziyaretçi arttırma oldukça basit bir işlemdir.

Kaynaklar:1

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir