Seolog Foother Logo

Site İçi Seo Kontrol Listesi

Site İçi Seo Kontrol Listesi Hakkında

site içi SEO kontrolü internet adresinizde bulunan sayfaların her birinin tek tek en ince detayına kadar optimize edilmesidir.

Her internet adresi sahibi organik trafiğini olabildiğince arttırmak istemektedir. arama motorları sıralamalarında daha yukarılara çıkmak için SEO uygulamalarının en iyi şekilde yapılması gerekir. Tüm site içi seo kontrol çalışmalarını yaparak kaliteli ve optimize edilmiş bir internet adresi oluşturabilirsiniz.

Site içi SEO ( kontrolü düzenlemelerinin yapılması reklam faaliyetlerinin daha kolay tamamlanmasını sağlar. Aramalarda iyi optimize edilerek yukarılarda çıkan kaliteli bir internet adresi müşterinin dikkatini çekecektir.

Site İçi SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Alan adı, site geçmişi ve domain kayıt süreleri,
 • Sitenin Blacklist’e girip girmediği,
 • Sitenin yazılım altyapısı,
 • Site arayüz tasarımı,
 • Sunucunun kalitesi,
 • Sunucu ve sitenize ait IP numarası,
 • Mobil uyumlu olması,
 • SSL Sertifikası
 • Site içerikleri ve görsellerin özgün şekilde yapılmasına dikkat etmeniz gerekir.

Site İçi SEO Kontrol Listesi Nedir?

SEO çalışmaları boyunca takip edilmesi gereken işlemlere SEO kontrol listesi adı verilir. İyi bir iş akışına sahip değilseniz SEO uygulamalarında hataları bulma oranınızda azalacaktır. Bu nedenle iş planlamasında yapılması gereken en konulardan bir tanesi hedef noktaları belirlemek olacaktır.

Https Geçiş Kontrol Listesi

SSL sertifikasına sahip siteler arama motorlarında bir adım önde olmaktadır. Özellikle e ticaret sitelerin SSL önemli konulardan bir tanesidir.

Özel yazılım ve WordPress siteler için SSL kurulumu gerekli tüm ayarları doğru yapmak SEO başarısını da olumlu şekilde etkilemektedir.

 • SSL sertifika türü SEO’yu etkilemez. Bu nedenle her hangi bir sertifikayı satın alabilirsiniz.
 • SSL Sertifikasının türüne karar verirken uygun olanı seçebilirsiniz.
 • Özel yazılım kullanıyorsanız 301 yönlendirme sayfanız üzerinde yer alan kodları kullanarak https ye 301 yönlendirme kodu ile yönlendirin.
 • WordPressinternet adresleri için SSL kurulumu ve Https ye yönlendirme uygulaması SSL eklentisi ile dakikalar içinde yapılabiliyor.

Hazırlamış olduğumuz maddeleri kullanarak siz de sitenizi SEO’ya uygun şekilde tasarlayabilirsiniz. Makale ile ilgili yorumlar yapmaktan ve sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyin. SEOLOG olarak bu adres üzerinde güncel paylaşımlarımız hız kesmeden devam ediyor.

Kaynaklar:https://support.google.com/domains/answer/7630973?hl=tr

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir