Seolog Foother Logo

Yönlendirilen Bağlantılar

Yönlendirilen Bağlantılar İçin Ne Yapılmalı?

İnternet dünyası canlı bir organizma gibi sürekli değişim gösteriyor. Değişimin zorunlu olmasıyla sürekli yeni eklemeler yapılıyor, sayfaların adreslerinde değişiklikler oluyor. Kendi kontrolümüz altındaki sayfaları yönlendirmeler ile çözebiliyoruz ama Yönlendirilen Bağlantılar için aynı şey söz konusu değil. Bu durum, arama motoru optimizasyonlarında dikkat edilmesi gerekenlerden biridir. Konu eğer backlink içeriyorsa daha da dikkat edilmelidir.

Geri Bağlantı Almak Süreci Kolay Mı?

geri bağlantı almak, bu ağı kurmak, ayarlamaları yapmak zahmetli bir süreçtir. Bu sürecin sonunda bağlantıların kalıcı olması bekleniyor. Ancak internetin organizma gibi değişmesi bazen yönlendiren bağlantıları kaybediyor. Backlinkin içerdiği sayfanın yerinin değişmesi, ortadan kalkması sorun yaratıyor. Bu durum değerli olan bir geri bağlantının kaybedilmesi anlamını taşıyor. Yönlendirilen bağlantılar da burada önem kazanıyor. Bu nedenle, bağlantı ağını kurmak yeterli değildir. Organizma terimi burada da geçerli oluyor. Çünkü geri bağlantıların daima denetlenmesi gerekiyor. Zaten SEO çalışmalarında her zaman eden kontrol süreci devam etmek zorunda. Çünkü değişimleri tespit etmek ancak böyle mümkün.

Bağlantılar da eğer kaybedilmek istenmiyorsa denetlenmelidir. Bu sorunu kişi çözemeyeceğinden geri bağlantı alınan sitenin yöneticileri ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bağlantının düzeltilmesini sağlayarak arıza ortadan kalkmaktadır.

Aynı şekilde Yönlendirilen Bağlantılar tarafından gelen bir sayfada değişiklik yapıldıysa uygulamaları hemen düzeltmek gerekmektedir. Sayfanın yerini değiştirmiş ya da anahtar kelime içeren link değiştirilebilir. Bu durumda yine yayıncı ile iletişime geçerek linkin düzeltilmesini istemek mümkündür. Çünkü çalışmayan bağlantılar SEO açısından her zaman sorundur.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir