SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Yönlendirilen Bağlantılar

Yönlendirilen Bağlantılar

Yönlendirilen Bağlantılar İçin Ne Yapılmalı?

İnternet dünyası canlı bir organizma gibi sürekli değişim gösteriyor. Değişimin zorunlu olmasıyla sürekli yeni eklemeler yapılıyor, sayfaların adreslerinde değişiklikler oluyor. Kendi kontrolümüz altındaki sayfaları yönlendirmeler ile çözebiliyoruz ama yönlendirilen bağlantılar için aynı şey söz konusu değil. Bu durum, arama motoru optimizasyonlarında dikkat edilmesi gerekenlerden biridir. Konu eğer backlink içeriyorsa daha da dikkat edilmelidir.

Geri Bağlantı Almak Süreci Kolay Mı?

Geri bağlantı almak, bu ağı kurmak, ayarlamaları yapmak zahmetli bir süreçtir. Bu sürecin sonunda bağlantıların kalıcı olması bekleniyor. Ancak internetin organizma gibi değişmesi bazen yönlendiren bağlantıları kaybediyor. Backlinkin içerdiği sayfanın yerinin değişmesi, ortadan kalkması sorun yaratıyor. Bu durum değerli olan bir geri bağlantının kaybedilmesi anlamını taşıyor. Yönlendirilen bağlantılar da burada önem kazanıyor. Bu nedenle, bağlantı ağını kurmak yeterli değildir. Organizma terimi burada da geçerli oluyor. Çünkü geri bağlantıların daima denetlenmesi gerekiyor. Zaten SEO çalışmalarında her zaman eden kontrol süreci devam etmek zorunda. Çünkü değişimleri tespit etmek ancak böyle mümkün.

Bağlantılar da eğer kaybedilmek istenmiyorsa denetlenmelidir. Bu sorunu kişi çözemeyeceğinden geri bağlantı alınan sitenin yöneticileri ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bağlantının düzeltilmesini sağlayarak arıza ortadan kalkmaktadır.

Aynı şekilde yönlendirilen bağlantılar tarafından gelen bir sayfada değişiklik yapıldıysa uygulamaları hemen düzeltmek gerekmektedir. Sayfanın yerini değiştirmiş ya da anahtar kelime içeren link değiştirilebilir. Bu durumda yine yayıncı ile iletişime geçerek linkin düzeltilmesini istemek mümkündür. Çünkü çalışmayan bağlantılar SEO açısından her zaman sorundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form