SEOLOG-29-EKIM-LOGO

UX ve SEO Zorlukları

UX ve SEO Zorlukları

UX ve SEO Zorlukları ve Hakkında Merak Edilenler

UX ve SEO Zorlukları, göz ardı edilemeyecek kadar önemli ve değerli olan iki farklı kavramdır. Ancak bu kavramlar birbiri ile bağlantılıdır. Peki, bu işlemlerin zorlukları nelerdir?

UX Nedir?

UX ve SEO zorluklarına değinmeden önce bu kavramlardan kısaca bahsedecek olursak, UX, User Experience kavramının kısaltmasıdır ve Türkçesi kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere bu kavramda kullanıcıların deneyimi belirleyici bir unsurdur. Bir site kurulurken veya mevcut bir sitede değişikliğe giderken, özellikler belirleme anlamında UX kullanılır. Bunun için önceden belirlenen bir kitleye çeşitli özellikler denetilir ve elde edilen sonuçlara göre özellikler olduğu gibi kullanılır veya değişikliğe gidildikten sonra özellikler siteye eklenir. Siteye gelen kullanıcıların sitede işlem yapma süresini ve sıklığını arttıran bir yöntemdir.

UX ve SEO Zorlukları | UX Nedir? -SEOLOG

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, oldukça geniş bir kavramdır ve aslında site üzerinde gerçekleştirilen pek çok işlem SEO çalışması kapsamı dahilindedir. İşletmelerde olduğu gibi sitelerde de amaçlanan daha fazla sayıda kişiye ulaşmaktır. Bu doğrultuda pek çok çalışma gerçekleştirilmektedir. arama motoru üzerinde bir işlem gerçekleştirildiği zaman genellikle üt sıralarda yer alan siteler tercih edilmektedir. SEO çalışmaları da bir sitenin arama motorunda üst sırlarda yer almasını sağlayan çalışmalar bütünüdür. SEO çalışmaları sayesinde site, arama motorunda üst sıralarda yer almakta ve hem daha fazla kişiye ulaşmakta hem de daha güvenilir algısı oluşturmakta ve bunların sonucu olarak tercih edilebilir bir konuma gelmektedir.

UX ve SEO Bağlantısı

Belirtilmiş olduğu üzere SEO oldukça kapsamlı bir kavramdır ve pek çok kavramı da içermektedir. UX de SEO kavramı içeriğinde yer almaktadır. SEO’da yer alan pek çok işlemde olduğu gibi UX de sitelerin daha fazla kullanıcıya erişmesine imkan vermek için hazırlanmıştır.

UX ve SEO Zorlukları Nelerdir?

UX ve SEO zorluklarına değinecek olursak, her iki işlemin de sürekli güncel olması gerekmektedir. Ayrıca burada hedef kitle belirlemek belirleyici bir unsurdur. Tüm bunların dışında alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından işlemlerin yapılması gerekmektedir ve bunlar UX ve SEO’nun zorlukları arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form