SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Dahili Bağlantılar

Dahili Bağlantılar

Dahili Bağlantılar (İç Bağlantılar)

İnternette ziyaretçi çekmek kadar, ziyaretçinin sitede geçirdiği süre de çok önemlidir. Arama motorları, sitede geçirilen süreye çok önem veriyorlar. Burada da dahili bağlantılar (iç bağlantılar) devreye giriyor. İç bağlantılar, kullanıcıları bir internet sayfasında tutmanın en temel kurallarından biridir. Ancak iç bağlantılar süreyi artırıyor, başka sayfalara da kapılar açıyor diye rastgele kullanılmamalıdır. Çünkü arama motoru optimizasyonunda en önemli unsurlardan biri de ‘dozajdır.’ Yüzlerce kriterden birini bile eksik ya da fazla uygularsanız, tüm çalışmayı etkileyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Dahili Bağlantılar (İç Bağlantılar) Nasıl Olmalıdır?

SEO çalışmalarının bazı bölümleri kesin kural iken, bazıları da tecrübe ile şekilleniyor. İç bağlantılar da SEO uzmanının ustalığına kalıyor. Çünkü iyi bir uzman, her içeriği, birbiriyle bağlayıp gereksiz trafikler yaratmıyor. Arama motorlarının ‘sadelik’ kuralı burada da devreye giriyor.

Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu, hangi içeriğin ön plana çıkarılacağına karar vermektir. Organik trafiği yüksek bir içeriği diğerlerine de kapı açmak için kullanılabiliyor. Örneğin, arama motorlarından ‘SEO nedir?’ anahtar kelimesiyle yüksek trafik alıyorsunuz. Ancak siz, ‘SEO hizmeti’ içeriğinizi yükseltmek istiyorsunuz. Burada ‘SEO nedir?’ içeriğinin içine SEO hizmetine yönlendirme yapılabiliyor. Ancak ‘SEO nedir?’ içeriğinin içinde bir değil de 5 dahili bağlantı kullanmak aynı etkiyi yaratmıyor.

Sonuç olarak, dahili bağlantılar (iç bağlantılar) dozajında kullanıldığında iyi sonuçlar veren bir SEO uygulamasıdır. Ayrıca çalışmaların olmazsa olmazıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form