Seolog Foother Logo

Link Veren Sitenin Alaka Düzeyi

arama motorları, ilk kullanılmaya başlandığı günlerden bu yana alaka düzeyine çok önem veriyor. Sadece Google’ın bu konuda sayısız açıklaması var. Çünkü insanlığın çok eski bir özelliği olan kategori sistemi sayesinde kullanım kolaylaşıyor. Birçok konu, kategorilerine ayrıldığında daha iyi anlaşılıyor. Arama motorları da her anlamdaki alaka düzeyini önemsiyor. Bu nedenle, optimizasyon çalışmalarının temelini oluşturan geri bağlantılarda da Link Veren Sitenin Alaka Düzeyi önem arz ediyor. Çünkü alakasız siteler geri bağlantı mantığına yarar getirmediğinden tercih edilmiyor.

Arama motorlarına göre backlink çalışmaları referans gösterme anlamını taşıyor. Bu nedenle, referans gösterilen kadar gösteren de önemlidir. Tam bu aşamada alaka düzeyi tekrar gündeme geliyor. Sitenizin alakalı sitelerden backlink alması çalışmaların doğru yapıldığı anlamına geliyor. Çünkü sadece üst sıralarda görünebilmek adına alakasız siteler de tercih edilebiliyor. Fakat bunlar manipülasyon olarak değerlendiriliyor. Yarar getirecek bir çalışma, zarara dönüşebiliyor.

Backlink çalışmalarının temeli “doğallıktır.” Sistem, tüm gelişmelerin doğal yollarla olmasını istiyor. Dolayısıyla alakasız sitelerden gönderilen geri bağlantılar da dikkat çekiyor. Çalışmanın doğru yürütülmesi, alaka düzeyiyle ilgilidir. Sektörünüzle ilgili sitelerden bağlantı almak önemli bir arama kriterini yerine getirmektir. Fakat burada da doğallık unutulmamalıdır ve çalışma titizlikle yapılmalıdır. Link Veren Sitenin Alaka Düzeyi optimizasyon ve backlink çalışmalarının en önemli parçasıdır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir