SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Link Veren Sitenin Alaka Düzeyi

Link Veren Sitenin Alaka Düzeyi

Arama motorları, ilk kullanılmaya başlandığı günlerden bu yana alaka düzeyine çok önem veriyor. Sadece Google’ın bu konuda sayısız açıklaması var. Çünkü insanlığın çok eski bir özelliği olan kategori sistemi sayesinde kullanım kolaylaşıyor. Birçok konu, kategorilerine ayrıldığında daha iyi anlaşılıyor. Arama motorları da her anlamdaki alaka düzeyini önemsiyor. Bu nedenle, optimizasyon çalışmalarının temelini oluşturan geri bağlantılarda da link veren sitenin alaka düzeyi önem arz ediyor. Çünkü alakasız siteler geri bağlantı mantığına yarar getirmediğinden tercih edilmiyor.

Link Veren Sitenin Alaka Düzeyi Ne Olmalı?

Arama motorlarına göre backlink çalışmaları referans gösterme anlamını taşıyor. Bu nedenle, referans gösterilen kadar gösteren de önemlidir. Tam bu aşamada alaka düzeyi tekrar gündeme geliyor. Sitenizin alakalı sitelerden backlink alması çalışmaların doğru yapıldığı anlamına geliyor. Çünkü sadece üst sıralarda görünebilmek adına alakasız siteler de tercih edilebiliyor. Fakat bunlar manipülasyon olarak değerlendiriliyor. Yarar getirecek bir çalışma, zarara dönüşebiliyor.

Backlink çalışmalarının temeli “doğallıktır.” Sistem, tüm gelişmelerin doğal yollarla olmasını istiyor. Dolayısıyla alakasız sitelerden gönderilen geri bağlantılar da dikkat çekiyor. Çalışmanın doğru yürütülmesi, alaka düzeyiyle ilgilidir. Sektörünüzle ilgili sitelerden bağlantı almak önemli bir arama kriterini yerine getirmektir. Fakat burada da doğallık unutulmamalıdır ve çalışma titizlikle yapılmalıdır. Link veren sitenin alaka düzeyi optimizasyon ve backlink çalışmalarının en önemli parçasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form