SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Gizli İçerikler

Gizli İçerikler

Gizli İçerikler Nedir?

Her işte olduğu gibi internet dünyasında da doğru yolu değil, dolambaçlı yolları tercih edenler var. Bu, arama motoru optimizasyonu çalışmalarında sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Yani, kurallara uymak yerine, onları ihlal ederek arama sonuçlarında görünmeyi başarı zanneden bir kitle bulunuyor. Bu yolu tercih edenler, gizli içerikler kullanılmayan bağlantılar ve doldurma anahtar kelimelerle arama motorlarını kandırmayı amaçlıyorlar. Bu tür SEO çalışmalarına siyah şapka SEO ismi veriliyor. Bu şapkayı takanlar aslında hiçbir amaca hizmet etmiyor. Ne müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor ne de kullanıcı deneyimlerini önemsiyor. Çeşitli teknikler kullanarak arama motorlarının botlarını kandırıyor ve üst sıralarda çıkmayı başarıyor.

Gizli İçerikler Nasıl Tespit Edilir?

Elbette bu başarı çok uzun sürmüyor. Çünkü arama motorlarında çok akıllı botlar görev yapıyor. Bu tür girişimleri kısa sürede tespit ediyor. Ardından da ciddi yaptırımlar uyguluyor. Bu da iyi niyetli başlayan bir çalışmanın felaketle sonuçlanmasına neden oluyor. Bu nedenle SEO çalışmasına başlarken dikkatli olmak gerekiyor. SEO çalışmaları pek çok teknik terimler içeriyor. Dolayısıyla herkes bu konuda bilgi sahibi değildir. Ancak uzmanlara güvenmek gerekiyor. İşte burada uzmanı iyi seçmek önem arz ediyor. Göstermelik üst sıralar vaat eden bir kişi onarılamayan yaralar açabiliyor. Bu nedenle gizli içerikler konusunda yanılmamak ve aranmalarda en doğru sonucu almak için işinin ehli bir uzmana güvenmek gerekiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form