Seolog Foother Logo

Google Dance

Google Dans ya da diğer adı ile Google Dance, kullanıcılar tarafından çok fazla bilinmeyen bir algoritma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu algoritmayı en iyi şekilde tanımlamak için dalgalanma da denilmektedir. Belli olmayan zamanlarda herhangi bir sitenin birdenbire üst sıralara yükselmesi ve üst sırada olan bir sitenin de aşağılara inmesine denmektedir.

Google Dans (Google Dance) Hakkında

Google Dans ya (Google Dance) belirli olmayan aralıklar içerisinde sitelerin sıralamada yerlerinin değişmesine denmektedir.

Google Dans ya da diğer adı ile Google Dance, kullanıcılar tarafından çok fazla bilinmeyen bir algoritma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu algoritmayı en iyi şekilde tanımlamak için dalgalanma da denilmektedir. Belli olmayan zamanlarda herhangi bir sitenin birdenbire üst sıralara yükselmesi ve üst sırada olan bir sitenin de aşağılara inmesine denmektedir.

Genelde birkaç gün gibi kısa süren bir olaydır. Ancak ne zaman olduğu veya hangi aralıklar ile olacağı bilinmemektedir. Birkaç gün süre ile siteler arasında yer değişikliği olmaktadır. Örneğin daha önce x anahtar kelimesinde beşinci sırada olan bir site Google dans ya da dalgalanma sırasında onuncu sıraya düşebilmektedir. Yine sekizinci sırada olan bir site de aniden üçüncü sıraya çıkabilmektedir.

Google Dans Nasıl Oluşur?

Google dans (Google Dance) nasıl oluşur ya da ne sıklıkla meydana gelir sorusuna verilebilecek bir cevap bulunmamaktadır. Bilindiği üzere kalitesini arttıran sitelerin ya da yeni sitelerin üst sıralara çıkması normal bir durumdur. Ancak dans zamanı bu değerler dışında sebepler ile dalgalanmalar meydana gelmektedir. Her ne kadar geçici durumlar olsa da nedeni tam olarak bilinmemektedir. Süre sonunda yine siteler olması gereken yerlerde olmaya devam etmektedir. Kısa süre de olsa bu dalgalanmalar zaman zaman meydana gelmektedir.

Google Dans Meydana Gelirse Ne Yapmalıyım?

Google dans süreci meydana geldiğinde sitenizin düştüğünü görmeniz mümkün olabilir. Ancak bu süre içerisinde panik yapmamak gerekir. Planın dışına çıkmadan devam etmek gerekmektedir. Çünkü sebebi tam olarak bilinmeyen bu durumun sonunda kaliteli ve SEO uyumlu sitenizin yeniden olması gereken yere çıktığını göreceksiniz.

Bu dalgalanma sırasında siteler karmaşa içerisine girebilmektedirler. Ancak bu durumdan etkilenmemek için neler yapılması gerektiği konusu bilinen bir durum değildir. Bu nedenle tutarlı ve sağlam bir yol izleyen sitelerin planlarında değişikliğe gitmesine gerek yoktur. Bu sürecin geçici bir süreç olduğu unutulmamalı ve ona göre yola devam edilmelidir. Aksi takdirde sitede ciddi ve kalıcı hasarlar bırakmak mümkündür.

 

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir