SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar

Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar

Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar Nedir?

İnternet kullanıcıların çoğu yorumları harika buluyor. Herhangi bir haber, görsel, ürün ya da işletme için yapılan yorumlar büyük önem taşıyor. Çünkü insanlar, diğer insanların düşüncelerine ve görüşlerine önem veriyor. Özellikle sosyal medyada yapılan yorumlar, kitleleri aynı konu üzerinde buluşturabiliyor. Ancak bir bazı yorum mecraları var ki, işletmeler için hayati önem taşıyor. Özellikle arama sayfalarında doğrudan görünen Google yorumları çok önemli. Çünkü alınan olumlu/olumsuz yorumlar arama sonuçlarına ciddi oranda etki ediyor.

Alınan Olumlu/Olumsuz Yorumlar Neden Önemlidir?

Asıl işi, arama motorlarında sağlıklı şekilde bulunmayı sağlamak olan SEO uzmanları da elbette bu yorumlara çok önem veriyor. Çünkü işletme hakkında alınan olumlu/olumsuz yorumlar arama sonuçlarındaki yeri belirliyor. Üstelik arama motoru botları sadece Google yorumları değil, şikayetlerin aktarıldığı platformlar içerikler tek tek tarıyor. Eğer ürün, marka ya da işletme için yapılan yorumların olumsuzluğu yüksekse sonuç sayfasında alt sıralarda gösteriyor.

Bu nedenle internet üzerinde marka ya da hizmeti etkileyen tüm yorumlar büyük önem taşıyor. Arama motoru optimizasyonu, bir sitenin sağlıklı ve yüksek organik trafik almasına odaklanıyor. Elbette SEO, bir sihirli değnek değildir. SEO, hizmetin kötülüğünden doğan müşteri memnuniyetsizliğini yok edemez. Bağımsız platformlarda bulunan yorumlar silinemez. Bu nedenle SEO çalışması yapılırken işletmenin prensipleri de önemlidir. Memnuniyetsizliğin yansıdığı yorumların sayısı düşmedikçe SEO çalışmalarının çoğu boşunadır. Bu nedenle alınan olumlu/olumsuz yorumlar verilen hizmetle alakalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form