Seolog Foother Logo

Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar

Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar Nedir?

İnternet kullanıcıların çoğu yorumları harika buluyor. Herhangi bir haber, görsel, ürün ya da işletme için yapılan yorumlar büyük önem taşıyor. Çünkü insanlar, diğer insanların düşüncelerine ve görüşlerine önem veriyor. Özellikle sosyal medyada yapılan yorumlar, kitleleri aynı konu üzerinde buluşturabiliyor. Ancak bir bazı yorum mecraları var ki, işletmeler için hayati önem taşıyor. Özellikle arama sayfalarında doğrudan görünen Google yorumları çok önemli. Çünkü Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar arama sonuçlarına ciddi oranda etki ediyor.

Alınan Olumlu/Olumsuz Yorumlar Neden Önemlidir?

Asıl işi, arama motorlarında sağlıklı şekilde bulunmayı sağlamak olan SEO uzmanları da elbette bu yorumlara çok önem veriyor. Çünkü işletme hakkında Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar arama sonuçlarındaki yeri belirliyor. Üstelik arama motoru botları sadece Google yorumları değil, şikayetlerin aktarıldığı platformlar içerikler tek tek tarıyor. Eğer ürün, marka ya da işletme için yapılan yorumların olumsuzluğu yüksekse sonuç sayfasında alt sıralarda gösteriyor.

Bu nedenle internet üzerinde marka ya da hizmeti etkileyen tüm yorumlar büyük önem taşıyor. (Arama Motoru Optimizasyonu), bir sitenin sağlıklı ve yüksek organik trafik almasına odaklanıyor. Elbette SEO, bir sihirli değnek değildir. SEO, hizmetin kötülüğünden doğan müşteri memnuniyetsizliğini yok edemez. Bağımsız platformlarda bulunan yorumlar silinemez. Bu nedenle SEO çalışması yapılırken işletmenin prensipleri de önemlidir. Memnuniyetsizliğin yansıdığı yorumların sayısı düşmedikçe SEO çalışmalarının çoğu boşunadır. Bu nedenle Alınan Olumlu Olumsuz Yorumlar verilen hizmetle alakalıdır.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir