SEOLOG-29-EKIM-LOGO

H1 Etiketinde Anahtar Kelime Kullanma

H1 Etiketinde Anahtar Kelime Kullanma

H1 Etiketinde Anahtar Kelime Kullanmanın Önemi

Her gün yeni bir boyut kazanan rekabet, özellikle internette bambaşka boyutta yaşanıyor. Kelimeler bazındaki bu rekabet kıyasıya ilerliyor. Bu rekabet içerisinde internet kullanıcılarının dikkatini çekebilmek en önemli odak noktası halini aldı. Bu nedenle anahtar kelimeler bu dikkati çekmekteki en büyük silahlara dönüşüyor. Yani rakiplerin önüne geçebilmek için öncelikle kelime rekabetini kazanmak gerekiyor. Bu bağlamda bir web sayfasının ne ile ilgili olduğu kullanıcılara ilk verilen bilgilerden biri. Bu nedenle sitenin ana başlığı simgesi halindeki H1 etiketinde anahtar kelime kullanma büyük önem taşıyor.

H1 Etiketinde Anahtar Kelime Kullanma Hangi Yararları Sağlar?

Bir HTML terimi olan H1, ana başlık anlamında kullanılıyor. Bu nedenle bir sitenin H1 etiketi bulunması gerekiyor. Bu etiket, sitenin geneli hakkında bilgi içeriyor. Özellikle arama motorlarında görünen bu etiket, kullanıcıları yakalamak için bir anahtar görevi görüyor. Anahtar demişken, etiket içinde anahtar kelime kullanımı hayati derecede önemlidir. Bu nedenle, etiketin anlaşılan, sade ve net olması çok önemli. Çünkü sitenin tüm içeriğini içinde anahtar kelimenin de olduğu birkaç kelimelik tek cümlede toplamak gerekiyor. Bu nedenle bu başlık oluşturulurken üzerinde çok düşünülmesi gerekiyor.
Arama motoru sonuç sayfalarında, slogan gibi akılda kalıcı bu başlık çıkıyor. Dolayısıyla bu başlığı ve ardından meta açıklamayı hızla okuyabilenlere hitap ediyorsunuz. Çok kısa süre içerisinde onu harekete geçirecek kelimeler seçmelisiniz. Bu bağlamda anahtar kelimeyi de mümkün olduğunca başa yerleştirmelisiniz. Kısaca H1 etiketinde anahtar kelime kullanma konusuna en saf mesainizi harcamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form