Seolog Foother Logo

Responsive Website (Duyarlı Web Sitesi)

Responsive Website (Duyarlı Web Sitesi)

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta herkesi büyülemeye devam ediyor. Kullanıcılar artık aradıkları bilgiye farklı akıllı cihazlar üzerinden kolayca ulaşabiliyor.

İnsanlar mobil cihazları ile aradığı her bilgiye ulaşmak istiyor. Mobil cihaz kullanımındaki artış internet adreslerinin de değişmesine neden oldu. Eski zamanlarda internet adresleri responsive tasarımlara ihtiyaç duymuyordu. Ancak teknolojik gelişmeler sonucu bu uygulama büyük bir gereklilik haline geldi.

Responsive Tasarım Nedir?

Responsive Tasarım Nedir? Responsive Tasarım, internet adreslerinizde kullandığınız temaların esnekliğini sağlayan uygulamalardan bir tanesidir. Web sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların kullandığı ekran boyutuna göre internet adresiniz düzenlenmektedir. Site üzerinde Responsive Tema kullanırsanız, Mobil aramalarda internet adresiniz üst tarafa çıkacaktır.

Responsive Tasarım Nasıl Yapılır?

Responsive temalar kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık verebiliyor. Bu internet adresleri üzerinde hangi çözünürlükte hangi boyutta cihazla siteye giriş yaparsanız temada bozulma olmayacaktır.

Responsive Tasarım Ölçüleri

Geliştirme uygulamalarında “px” sabit ölçü değeri yer almaktadır. Bu ölçüler ile her kullanıcıya daha kolay bir şekilde hitap edebilir. Ölçülerin kullanıldığı tasarımlar;

  • Mobil Tasarımlar,
  • Tablet Tasarımlar,
  • Masaüstü,
  • Büyük ekranlar,

SEO Açısından Önemi

arama motorları responsive uyumlu internet adreslerine destek veriyor. Bir sitenin mobil sürümünün farklı alan adı olması yerine tek bir çatı altında toplanması sayfaların üste çıkmasını sağlıyor. Mobilden internet gezintileri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu durum Responsive tasarımın önemini daha da belli ediyor.Responsive Web Sitesi daha çok mobil uyumlu adres tasarımlarıdır. Responsive Web Sitesi, duyarlı web site adıyla da bilinir. Bu uygulama ile tüm çözünürlüklere uyum gösteren sitelere sahip olabilirsiniz.

Pek çok kişi tablet ya da telefonlarını kullanarak internet adreslerini ziyaret etmektedir. Ziyaret edeceğiniz web sitesi mobil uyumlu olmaması durumunda canınızı sıkabiliyor. Sayfa üzerinde hareket etmekte oldukça zor hale geliyor. Responsive web sitelerinde ise bu tür sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Ziyaret ettiğiniz site duyarlı ise, sayfa otomatik olarak ekran çözünürlüğümüzü algılar. Algılama sonrası site akıllı cihazınızla uyumlu hale gelir. Responsive tasarım kullanıcıların kolayca siteyi kullanmalarına yardımcı olur.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir