SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Responsive Website (Duyarlı Web Sitesi)

Responsive Website (Duyarlı Web Sitesi)

Responsive Website (Duyarlı Web Sitesi)

Günümüzde teknolojinin geldiği nokta herkesi büyülemeye devam ediyor. Kullanıcılar artık aradıkları bilgiye farklı akıllı cihazlar üzerinden kolayca ulaşabiliyor.

İnsanlar mobil cihazları ile aradığı her bilgiye ulaşmak istiyor. Mobil cihaz kullanımındaki artış internet adreslerinin de değişmesine neden oldu. Eski zamanlarda internet adresleri responsive tasarımlara ihtiyaç duymuyordu. Ancak teknolojik gelişmeler sonucu bu uygulama büyük bir gereklilik haline geldi.

Responsive Tasarım Nedir?

Responsive tasarım nedir? Responsive Tasarım, internet adreslerinizde kullandığınız temaların esnekliğini sağlayan uygulamalardan bir tanesidir. Web sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların kullandığı ekran boyutuna göre internet adresiniz düzenlenmektedir. Site üzerinde Responsive Tema kullanırsanız, Mobil aramalarda internet adresiniz üst tarafa çıkacaktır.

Responsive Tasarım Nasıl Yapılır?

Responsive temalar kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık verebiliyor. Bu internet adresleri üzerinde hangi çözünürlükte hangi boyutta cihazla siteye giriş yaparsanız temada bozulma olmayacaktır.

Responsive Tasarım Ölçüleri

Geliştirme uygulamalarında “px” sabit ölçü değeri yer almaktadır. Bu ölçüler ile her kullanıcıya daha kolay bir şekilde hitap edebilir. Ölçülerin kullanıldığı tasarımlar;

  • Mobil Tasarımlar,
  • Tablet Tasarımlar,
  • Masaüstü,
  • Büyük ekranlar,

SEO Açısından Önemi

Arama motorları responsive uyumlu internet adreslerine destek veriyor. Bir sitenin mobil sürümünün farklı alan adı olması yerine tek bir çatı altında toplanması sayfaların üste çıkmasını sağlıyor. Mobilden internet gezintileri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu durum Responsive tasarımın önemini daha da belli ediyor.Responsive Web Sitesi daha çok mobil uyumlu adres tasarımlarıdır. Responsive Web Sitesi, duyarlı web site adıyla da bilinir. Bu uygulama ile tüm çözünürlüklere uyum gösteren sitelere sahip olabilirsiniz.

Pek çok kişi tablet ya da telefonlarını kullanarak internet adreslerini ziyaret etmektedir. Ziyaret edeceğiniz web sitesi mobil uyumlu olmaması durumunda canınızı sıkabiliyor. Sayfa üzerinde hareket etmekte oldukça zor hale geliyor. Responsive web sitelerinde ise bu tür sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Ziyaret ettiğiniz site duyarlı ise, sayfa otomatik olarak ekran çözünürlüğümüzü algılar. Algılama sonrası site akıllı cihazınızla uyumlu hale gelir. Responsive tasarım kullanıcıların kolayca siteyi kullanmalarına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form