Seolog Foother Logo

Alan Adı Yaşı

Alan Adı Yaşı Nedir?

arama motoru optimizasyonu uygulamaları çok geniş bir yelpazede değerlendiriyor. Kanıtlanan pek çok kriter uygulandığında başarı geliyor. Ancak kanıtlanamayan ve etkisi olduğu düşünülen uygulamaları uzmanlar önemsiyor. Bunlardan birini de Alan Adı Yaşı oluşturuyor. Çünkü geçmiş yıllarda alan adının ne kadar zaman tescil edildiği önemli bir kriterdi. arama motorları, alan adının ne zaman tescil edildiğine bakıyor ve sıralama sonuçlarını buna göre belirliyordu. Eskiden; tescil tarihi eski olanlar üst sıralarda yer alıyordu. Ancak yıllar geçtikçe optimizasyonlar da evrim geçirdi. Tescil tarihi önemini yitirmedi ama önemli kriterler arasından arka sıralara itildi.

SEO Çalışmalarında Alan Adı Yaşı Önemli Mi?

Arama motoru optimizasyonlarında site kriterlere uygun hale getiriliyor. Ancak botlar, uyguladığınız kriterleri kontrol etmekle kalmıyor. Aynı zamanda Alan Adı Yaşı ile de ilgilenmekteler. Örneğin aynı hizmeti veren iki site arama sonuçlarında yarışıyor. Sitelerden birinin tescili 20, diğeri 1 yıl olmasına rağmen yeni olan yukarıda çıkıyor. Çünkü arama motorları artık tescil tarihine bakmıyor. SEO kurallarına uyup uymadığına, kuralları yerine getirip getirmediğine bakıyor. Dolayısıyla eski siteler artık avantajını kaybetti. Günümüzde doğru çalışmaları yapan siteler arama sonuçlarında üst sıralarda yer alıyor.

 

arama motorları Alan Adı Yaşı ile ilgilenirken içeriğe önem veriyor. Çünkü internet sitelerinin kullanıcılara kusursuz deneyim sunmasını istiyor. Bunun için de optimizasyon çalışmaları büyük önem taşıyor. Sadece arama motorları için değil güvenilir ve kalıcı olmak isteyen işletmeler içeriğe önem veriyor. Bu önemi, doğru çalışmalarla optimize edebildiğinde de ilk sıralarda yer alıyor. Özetle, arama motorları, eski olup hiçbir içerik paylaşmayan alan adlarını önemsemiyor. Onlar için içeriğin zenginliği ve kullanıcı deneyimidir. Bunun için de alan adı yaşı ile değil içerikle ilgileniyor.

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir