SEOLOG-29-EKIM-LOGO

SERP Nedir?

SERP Analizi Etkenleri Nelerdir?

Arama motorlarının temel işlevi kullanıcıların yaptıkları aramalar sonucunda onların isteklerini yüzde yüz karşılayacak siteleri karşılarına çıkarmak oluyor.Serp analizi ile sitenizin sıralamasını gözlemleyip, başlıklarınızı içeriğinizle alakalı olarak optimize edebilirsiniz.

Google arama motorunda herhangi bir arama gerçekleştirildiğinde, arama sonucunda karşınıza Google tarafından çıkan sonuçlara SERP adı verilir. En geçerli ve değerli Google SERP sonuçları ise, ilk 10 sıra içerisinde yer alan sonuçlardır.Dilerlerse internet kullanıcıları Google Arama Ayarları bölümünden, SERP sonuçlarının sayısını değiştirme imkanına sahiptir.

Bu noktada görüntüleme sayısını 100’e kadar çıkartabiliyorsunuz. SERP, anahtar kelime sorgusu işlemi ile birlikte eşleşme sağlayan web sayfalarının başlıklarını, bu sayfalara ulaşılmasını sağlayan bağlantıları ve her sayfadaki içeriğin kısa bir açıklamasını kullanıcılara sunar. Bu sayede kullanıcılar sadece bir tıklama işlemi ile o sayfaya ulaşma imkanına sahip olur. Bir SERP genel anlamda üç tür liste içeriğine sahiptir. Bu noktada Google arama motoru botu tarafından belirli bir algoritmaya göre otomatik olarak üretilen sonuçlar, bir moderatör tarafından eklenen sonuçlar ve belirli bir ürün veya hizmete yönelik olarak ücretli olarak verilen reklamlardır. Reklamlar en üstte yer alsa da en organik sonuçlar algoritma tarafından sunuluyor.

SERP Nedir?

SERP en genel tanımı ile Google arama motorunda yapılan arama sonuçlarıdır. Burada en geçerli olan organik arama sonuçlarıdır. İnternet sitelerinin en temel amacı da bu organik SERP listesinde olabildiğince yükseklerde yer almaktır. Çünkü ilk sayfalarda yer alınmaz ise hedef kitleye ulaşılması zorlaşır. Çünkü arama motorunu kullanan kişiler genellikle ilk 100 arasında yer alan siteleri tercih ederken sitenin arama motorunda geride kalması kalitesinin yetersiz olduğu algısını yaratır.

İnternet sitemizin SEO hizmeti ile siteleriniz SERP aramalarında ilk sıralarda çıkması ve bunun devamına yönelik SEO çalışmalarını içeriyor. Sitemiz tarafından her yönü ile son derece etkileyici bir SERP Analizi hizmeti sunuluyor. Bu sayede arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almak için gerekli tüm hususların yaptığınız paylaşımlarda ve site özelliklerinde yer almasını sağlıyoruz. Ayrıca SERP sonuçları proaktif bir özellik gösterir. Bu sebeple yapılan SERP Analiz çalışmalarının profesyonel bir ekip tarafından yapılması her zaman en iyi sonucu alma açısından önemlidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form