Seolog Foother Logo

Backlink Veren Paravan Blog Siteler

Geri bağlantılar, web sayfalarının bir ağla birbirine bağlanmasını ve referans göstermesini ifade ediyor. arama motoru Optimizasyonu)SEO) çalışmalarında da backlink konusunda titiz davranılması önemli bir konu. Çünkü iyi bir amaçla başlayan çalışma, kötü sonuçları beraberinde getirebiliyor. Çünkü özellikle backlink konusu fazlasıyla manipüle ediliyor. Bu manipülasyonların başında da backlink veren paravan Blog siteler geliyor. Bu siteler, görünürde çalışmanın amacına ulaşmasına yardımcı oluyor gibi görünse de işin aslı öyle değil. Çünkü arama motorlarının “her şeyi bilen” botları bu tür girişimleri hızla ayıklayabiliyor.

geri bağlantı, başka bir web sayfasının sizin sitenize referans olması anlamını taşıyor. Yani bambaşka bir sitedeki bir içerikte size link gönderen bir bağlantı varsa bu iyi bir referans olarak kabul ediliyor. Elbette burada bağlantıyı gönderen sitenin güvenilirliği, otoritesi gibi konular öne çıkıyor. Hatta bu konular o kadar önemli ki arama motorları bunun için özel mesai harcıyor. Yani sırf, müşteriye işi tam yaptığını göstermek, bir prosedürü yerine getirmek için backlink veren paravan blog siteler ile çalışırsanız durumunuz zor. Çünkü hiçbir suç gizli kalmadığı gibi bu da kısa sürede açığa çıkıyor. Botlar, paravan sitenin incelemesini hızla yapıyor. Sadece backlink dağıtmak için kullanıldığını anladığı anda da gerekeni yapıyor. Üst sıralara çıkmak için yaptığınız bu çalışmayı çöpe atıyor ve hatta sizi sonuç sayfasından çıkarıyor.

Organik yollarla bulunmanın en temel gerekliliği optimizasyon çalışmasıdır. Haliyle çalışmada bu titizlik ön planda olmalıdır. Doğru olmayan yollara tevessül etmek kötü sonuçları beraberinde getiriyor. Üst sıraları hedeflediğiniz bir çalışmada sırf geri bağlantı kuralını yerine getirmek için backlink veren paravan blog siteler ile iş birliği yapmak imajınızı zedeliyor. Arama motorları bu tür çalışmalarda hem bağlantıyı veren hem de alan siteleri adeta cezalandırıyor. Arama sonuç sayfalarında daha iyi yer tutabilmek için yapılan çalışma tümüyle boşa gidebiliyor. Bununla da kalmıyor, uzun süre bu SERP’te görünmek mümkün olmuyor. Özetle, emeksiz backlink kötü sonuçlara açılan bir kapıdır. O kapıdan girmeyin!

Ekrem Karataş
Ekrem Karataş

Merhaba, ben Ekrem Karataş. 1980 yılında güzel şehrimiz Kahramanmaraş'ta doğdum ve bugün iki harika çocuğun gururlu babasıyım. İş hayatıma 1999 yılında, firmalara web tasarımı yaparak başladım. O zamanlar internet ve dijital teknolojiler yeni yeni popülerleşiyordu ve ben de bu yenilikçi dünyanın bir parçası olmak istedim.

Zamanla, web tasarımı yeteneklerimi genişleterek yazılım ve web programlama konularında uzmanlaştım. Bu süreçte, birçok farklı sektörde çalışma fırsatı buldum. E-ticaret sektörü bu alanlardan biriydi ve burada çok değerli tecrübeler edindim. Bu tecrübeler, benim dijital dünyayı daha iyi anlamamı ve sektörün ihtiyaçlarını daha iyi görmemi sağladı.

10 yıldan fazla bir süredir SEO ve dijital pazarlama konularında kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu alanda edindiğim bilgi ve tecrübeler, hem benim hem de çalıştığımız markaların büyümesine yardımcı oldu. Dijital pazarlamanın gücünü ve önemini ilk elden deneyimleyerek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir