SEOLOG-29-EKIM-LOGO

Backlink Veren Paravan Blog Siteler

Backlink Veren Paravan Blog Siteler

Backlink Veren Paravan Blog Siteler

Geri bağlantılar, web sayfalarının bir ağla birbirine bağlanmasını ve referans göstermesini ifade ediyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarında da backlink konusunda titiz davranılması önemli bir konu. Çünkü iyi bir amaçla başlayan çalışma, kötü sonuçları beraberinde getirebiliyor. Çünkü özellikle backlink konusu fazlasıyla manipüle ediliyor. Bu manipülasyonların başında da backlink veren paravan blog siteler geliyor. Bu siteler, görünürde çalışmanın amacına ulaşmasına yardımcı oluyor gibi görünse de işin aslı öyle değil. Çünkü arama motorlarının “her şeyi bilen” botları bu tür girişimleri hızla ayıklayabiliyor.

Backlink Veren Paravan Blog Siteler Yararlı Mı?

Geri bağlantı, başka bir web sayfasının sizin sitenize referans olması anlamını taşıyor. Yani bambaşka bir sitedeki bir içerikte size link gönderen bir bağlantı varsa bu iyi bir referans olarak kabul ediliyor. Elbette burada bağlantıyı gönderen sitenin güvenilirliği, otoritesi gibi konular öne çıkıyor. Hatta bu konular o kadar önemli ki arama motorları bunun için özel mesai harcıyor. Yani sırf, müşteriye işi tam yaptığını göstermek, bir prosedürü yerine getirmek için backlink veren paravan blog siteler ile çalışırsanız durumunuz zor. Çünkü hiçbir suç gizli kalmadığı gibi bu da kısa sürede açığa çıkıyor. Botlar, paravan sitenin incelemesini hızla yapıyor. Sadece backlink dağıtmak için kullanıldığını anladığı anda da gerekeni yapıyor. Üst sıralara çıkmak için yaptığınız bu çalışmayı çöpe atıyor ve hatta sizi sonuç sayfasından çıkarıyor.

Backlink Veren Paravan Blog Siteler ve Türevlerinden Neden Uzak Durmalısınız?

Organik yollarla bulunmanın en temel gerekliliği optimizasyon çalışmasıdır. Haliyle çalışmada bu titizlik ön planda olmalıdır. Doğru olmayan yollara tevessül etmek kötü sonuçları beraberinde getiriyor. Üst sıraları hedeflediğiniz bir çalışmada sırf geri bağlantı kuralını yerine getirmek için backlink veren paravan blog siteler ile iş birliği yapmak imajınızı zedeliyor. Arama motorları bu tür çalışmalarda hem bağlantıyı veren hem de alan siteleri adeta cezalandırıyor. Arama sonuç sayfalarında daha iyi yer tutabilmek için yapılan çalışma tümüyle boşa gidebiliyor. Bununla da kalmıyor, uzun süre bu SERP’te görünmek mümkün olmuyor. Özetle, emeksiz backlink kötü sonuçlara açılan bir kapıdır. O kapıdan girmeyin!

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

İlginizi Çekebilir

SEO Fiyat Teklifi Al

Web sitenizin Google sıralamalarında yükselmeye başlamasını istiyorsanız hemen bizden “SEO Teklifi” alın. Başarılı sonuçlar elde etmek için SEOLOG’un uzmanlığına güvenin.

SEO_Teklifi_Popup_Form