(0212) 212 5736 / (0542) 345 1980

WordPress

WordPress, kimine göre güvensiz, kimi ne göre ise dünyanın en iyi içerik yönetim sistemidir. Bize göre ise zamandan dolayısıyla paradan tasarruf ettiren, küçük, büyük her türlü web sitesinin oluşturulabileceği ve sürdürülebilir bir CMS (Content Manager System)’dir. Son verilere göre dünya üzerindeki web sitelerinin %40 gibi ezici bir sayı ile WordPress alt yapısı ile oluşturulması aslında WordPress’in ne kadar esnek ve kolay olduğunun göstergesidir.

Wordpress Nedir?
WordPress
Ekrem Karataş

WordPress Nedir? Neden Bu Kadar Popüler?

WordPress Nedir? WordPress, günümüzde en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden bir tanesidir. Kullanıcıların içerik üretip yayınlayabildiği bu sistem kolay kullanımı, açık kaynak kodlu olması ve sürekli güncellenmesi gibi bir çok nedenden dolayı dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

WordPress Dosya İzinleri (CHMOD)
WordPress
Ekrem Karataş

WordPress Dosya İzinleri

WordPress Dosya İzinleri Nasıl Olmalı Bildiğiniz gibi WordPress neredeyse dünyadaki web sitelerinin %33’ünün kullandığı çok

.htaccess ile URL Yönlendirme (301 Yönlendirmesi)
Teknik SEO Rehberi
Ekrem Karataş

301 Yönlendirme Nedir? Nasıl Yapılır?

301 yönlendirmesi en basit hali ile bir web sitesini oluşturan sayfa veya sayfaların yada tüm alan adının başka bir sayfaya kalıcı bir şekilde yönlendirilmesi ve bu işlemin arama motoru botlarına bildiren durum kodudur. Özellikle SEO ve arama motoru tarama bütçeleri dikkate alındığında 301 yönlendirmesi önemli bir konu haline gelmektedir.